Підприємцю, якого тероризують через будівництво, запропонували «договорняк»

Перипетії навколо нового торгівельного центру у Сумах продовжуються. Забудова на місці колишнього квіткового павільйону, що межує зі школою викликає багато обговорень. Гостре питання щодо її доцільності і, взагалі законності, винесли на розгляд комісії у міській раді. Аргументи сторін збирали наші кореспонденти.

На комісію зібралися представники усіх сторін конфлікту. Територія, на якій ведеться забудова, належить першій гімназії. ЇЇ директорка каже: перешкод для будівництва не бачить. Натомість, директорка 12ї школи, що розташована у одній будівлі з гімназією, активно виступає проти забудови. При цьому – не маючи  жодних прав на цю землю. На посаді директора вона більше 10 років, та минулоріч, коли на сесії міськради приймали рішення подовжити оренду саме цієї ділянки під забудову, жінка «проти» не була.

На питання чому не голосувала депутат говорить, що тоді не голосувала вся фракція.

«Я тоді була проти, і зараз — проти. Чому не голосувала «проти»? Тому, що тоді за це питання фракція не голосувала, абсолютно», — говорить депутат міськради, директор ЗОШ №12 Ірина Губська.

34

33

Підприємець запевняє: освітнього процесу будівництво не стосується, а чиновники просто прикриваються дітьми.

«До нас звернулася гімназія, попросила, так як ще не пройшов випускний, призупинити будівництво — ми зупинили та почекали, щоб нікому не заважати. Як тільки остання дитина покинула школу, ми почали демонтаж, і ще раз — роботи ми хотіли встигнути завершити до 1 вересня, якщо не нам не будуть ставити палки в колеса», — коментує підприємець Юрій Василенко.

32

Вікна школи не виходять на бік забудови, тож світла менше не стане. До того ж, якщо дорожнє покриття у школі буде пошкоджено, підприємець обіцяє відновити його за власний кошт. Чому міська влада перешкоджає будівництву, якщо всі документи – у нормі, підприємець не знає.

«Яких документів у нас нема? Всі документи, які потрібні, є в наявності. Люди, які мають мандати, заявляють привселюдно, що ми нічого не знаємо, ми нічого не чули», — обурюється підприємець.

Головний архітектор міста жодних перешкод для цього будівництва – не бачить.

«Підприємець нам люб’язно надав копії документів про оренду земельної ділянки і копію містобудівних умов і обмежень — це є основною підставою для початку розробки проектно-кошторисної документації», — говорить начальник управління архітектури та містобудування Андрій Кривцов.

38

Юридичних перешкод для будівництва також немає, а якщо міська влада таки зупинить процес — відшкодувати збитки підприємцю матимуть із міського бюджету.

«Більшою частиною ця ситуація була спровокована або створена, на мій погляд, самим органом місцевого самоврядування. Якщо видавали містобудівні умови та обмеження, зараз перешкоджають мені здійснити будівництво – будь ласка, дайте мені ті витрати, які він поніс  на оренду техніки, роботи», — коментує начальник правового управління міськради Олег Чайченко.

37

Після того, як всі необхідні документи були видані, а після того — перевірені, влада порекомендувала підприємцю ще й «домовитись» із батьками.

Офіційно ж, до підприємця батьки із скаргами не зверталися.

Поділитися в соціальних мережах: