Реформування лісового господарства обговорювали на обласній колегії

Лісову галузь можуть реформувати. Та з такими змінами не згодні ні лісівники області ні громадськість, адже лісогосподарські підприємства працюють на високому рівні.

Ліси Сумщини займають особливе місце на державній лісовій карті. Загальна площа лісових ділянок Сумської області становить 452 тис. га. На території Сумщини лісів на порядок більше, аніж в інших областях України.

12

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства є територіальним органом Державного агентства лісових ресурсів України і працює у сфері лісового та мисливського господарства на території Сумської області. Один із напрямків державної лісової політики – збереження і розширене відновлення лісів.

«Кожного року наше лісогосподарське підприємство повністю відтворює суцільні зруби в середньому на площі близько 400 га. Для цього використовують садівний матеріал, який вирощується в наших лісових розсадниках, де використані найновітніші технології. За рік ми заготовляємо близько 750 тис. кубометрів деревини. У цьому році будемо мати 900 млн. реалізації», — зазначив начальник Сумського обласного управління лісового та  мисливського господарства Віктор Чигринець.

10

На колегії при голові облдержадміністрації обговорили важливе і актуальне питання, яке хвилює всіх лісівників. А приводом стала схвалена тиждень тому Кабінетом Міністрів України стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України до 2022 року. Вона передбачає створення нового суб’єкта господарювання у галузі лісового господарства, управління корпоративними правами якого здійснюватиметься Кабінетом Міністрів України.

Лісівники вважають: зміна моделі управління не вирішить низки проблем лісового господарства, а лише їх поглибить, що призведе до ліквідації державних лісогосподарських підприємств, а також до погіршення якості ведення лісового господарства та його економічного стану.

«Ми — лісівники області — просимо наступне: в рішенні колегії призупинити питання надання в концесіюі державного лісового фонду, а також лісогосподарських підприємств. Ще раз переглянути пункти реформи провести обговорення і потім прийняти рішення», — говорить Віктор Чигринець.

«Необхідні суттєві зміни в законодавстві. Зокрема, до Лісового Кодексу, Закону України «Про природо охоронний фонд України» і низки інших правових актів у сфері лісового господарства», — зазначає голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

11

Пропозицію підтримали члени президії і написали звернення до Кабінету Міністрів України, яке підтримав і голова облдержадміністрації.

Поділитися в соціальних мережах: