Реконструкція квіткового павільйону на Засумській – законна

Будівництво квіткового павільйону по вулиці Засумській, 3/1, у Сумах не так давно набуло слави скандального. Деякі депутати та активісти дорікають забудовникам, що вони нібито забрали землю у школи й проводять роботи незаконно. Підприємець Юрій Василенко надав журналістам пакет документів на будівництво об’єкту і прокоментував, хто і чому не дає забудовникам спокійно проводити необхідні роботи.

«Після придбання частини нежитлового приміщення (квіткового павільйону), ми зі співвласниками прийняли рішення почати будівництво у травні згідно з дозвільними документами та проектною документацією, – розповідає Юрій Василенко. – У нас на руках є договір оренди земельної ділянки, містобудівні умови та обмеження, видані управлінням архітектури міста, декларація на забудову, погодження з усіма дозвільними інстанціями та власниками обслуговуючих мереж, технічні умови пожежної охорони, технічні умови на перенесення комунікаційних мереж і т.д.

Згодом ми врахували прохання з боку гімназії – не починати роботи, доки не закінчиться навчальний процес і у дітей не почнуться канікули. Але як тільки ми стали будувати, одразу почалися гоніння і крики про те, що у нас немає якихось документів та що ми нібито будуємо на земельній ділянці школи №12. Це абсолютно не так. Будівництво ведеться на ділянці, закріпленій за квітковим павільйоном. Із нашою земельною ділянкою межує земля, яка закріплена за гімназією №1. Керівництво і батьки цього закладу ніяких претензій до будівництва не висловлювали.

Ця земельна ділянка перебуває в оренді більш ніж 12 років. Рішення щодо її оренди видавалися при різних мерах та депутатах різних скликань. Чинний договір оренди дійсний до 23 червня 2021 року і наданий під капітальне будівництво – громадського будинку.

Усі необхідні документи були надані і активістам, і депутатам, і журналістам, і керівництву школи, але це нічого не змінило. На будівництво приводять людей, які не мають жодного стосунку до учнів школи. Вони погрожують будівельникам та блокують заїзд до будівельного майданчику. Крім того, ці активісти й депутати тиснуть на перевірки, погрожуючи прокуратурою. Вони навіть склали скаргу до ДАБК, у якій жоден із пунктів не стосується ні навчального процесу школи, ні земельної ділянки навчального закладу. Ми довели неправомірність всіх цих зауважень.

По даному об’єкту вже проводилася перевірка ДАБК в 2014 році, в результаті якої було виявлено кілька зауважень, які були усунені в повному обсязі.

Підприємцям, які вели свою діяльність у квітковому павільйоні, надали тимчасові місця для торгівлі. Їх вони абсолютно не влаштовують. Тепер підприємців просять «дочекатися завершення будівництва на місці павільйону», а нам при цьому не дають будувати. Депутати, які голосували за надання земельної ділянки під нежитлове приміщення, та влада міста, яка отримувала усі ці роки кошти за оренду цієї землі та податки, тепер пропонують «домовлятися» з активістами.

Ми згодні надати посильну допомогу школі та гімназії. Але не готівкою, а виконаними на їх прохання роботами, які необхідні навчальним закладам. Що у нас відбувається в місті? Доки триватиме це свавілля та беззаконня?» – наголошує забудовник Юрій Василенко.

Анатолій Жук, який на посаді директора департаменту містобудування і земельних відносин вивчав документацію по цьому будівництву, прокоментував ситуацію так: «Ця земельна ділянка в оренді більше 10 років. Її цільове використання – будівництво для торгівлі, ці наміри чітко відповідають генеральному плану міста Суми. З естетичної точки зору будівля стане окрасою вулиці. До її вигляду свого часу було багато зауважень, але їх усунули, і в кінцевому варіанті отримали якісний продукт. Я погоджував містобудівні умови і впевнений, що в разі судового спору вони у будь-якому разі будуть визнані законними!»

 

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: