«Сумбуд» приймає гостей. Будівельники зі столиці та Сум обговорили перспективи та проблеми галузі

Президент будівельної корпорації «Укрбуд» спеціально приїхав зі столиці до Сум, аби обговорити перспективи та проблеми галузі.

Останні кілька років Суми активно розбудовуються. З’являються нові квартали та сучасні мікрорайони.

106

Один із найбільш відомих у місті забудовників —  будівельна компанія «Сумбуд»,  приймає київських гостей. До обласного центру приїхали представники корпорації «Укрбуд» —  відомої будівельної компанії України.

110

Обмін знаннями та досвідом, спільне вирішення проблем, з якими доводиться стикатися забудовникам, пошуки шляхів розвитку будівельного ринку – ключові питання, відповіді на які представники «Укрбуду» шукають у різних регіонах України.

107

«Є ті питання, є ті проблеми — спільні для нас усіх — і ми дійсно об’їжджаючи і знайомлячись із роботою у регіонах членів корпорації бачимо, що проблеми типові, як у Львові чи в Івано-Франківську, так і в Харкові та в Сумах», — говорить президент Державної будівельної корпорації «Укрбуд» Олександр Лятамбор.

101

А проблеми у забудовників дійсно схожі. Це і недосконалість законодавчої бази щодо отримання в оренду земельних ділянок під будівництво, і проблеми у роботі з органами експертизи та державної архітектурно-будівельної інспекції.

108

Але найбільше голову правління ПАТ «Сумбуд» хвилює не це. Будівельники, які споруджують державні об’єкти: лікарні, школи тощо, отримують занадто маленькі зарплати. Олександр Бритов наголошує: вдіяти із цим нічого не можуть, адже тендери складає влада.

«У тендері закладається заробітна плата 3400 грн., розумієте, 3200 мінімальна — в прибиральниці має бути, а 3400 отримує будівельник, який будує лікарню. Ну це 4-5 розряд, він же не може 3200 грн. отримувати взагалі. Ми ж починаємо шукати, а хто це сказав, що 3400? А це нам з Києва передають, що такий повинен бути рівень зарплати», — розповідає голова правління ПАТ «Сумбуд» Олександр Бритов.

102

От тільки у столиці не враховують, що, отримуючи мало у рідному місті, спеціалісти із золотими руками мігрують із Сум та зводять будинки в інших країнах.

«Постійних працівників, звісно, менше стало. Тому що вони мігрують. А молоді хлопці закінчили училище, прийшли, поробили рік два і все, на Польщу їдуть».

103

Президент «Укрбуду» наголосив: спеціально їздять по регіонах, аби почути ці проблеми. Зібравши їх разом, обіцяють сформувати єдину стратегію, яку відстоюватимуть в органах влади.

«Я впевнений, що ми з зможемо подолати та побороти ці проблеми», — підсумував Олександр Лятамбор.

104

Голова правління ПАТ «Сумбуд» подякував гостям за таку розмову.

Поділитися в соціальних мережах: