Сумщину відвідали члени бюджетного комітету Верховної Ради

Депутати відвідали об’єкти обласного центру, у які вкладаються значні кошти, у тому числі й інвестиції, а також опрацювали проблемні питання, які потребують фінансової допомоги від держави.

Перше питання, яке розглянули народні обранці – спорт. На базі футбольного центру «Барса» вони познайомилися з маленькими спортсменами. Ці діти роблять перші успіхи у футболі і вже починають представляти місто та область.

33

Аби підтримати молоде покоління, президент федерації футболу України із членами комітету та представниками місцевої влади подарували малечі футбольні м’ячі.

34

«Хочемо підтримати наших юних футболістів, наших юних спортсменів, і будемо завжди підтримувати. Сьогодні найголовніше, щоб майбутнє покоління було здоровим, успішним та щасливим. І звичайно ж завжди пам’ятали, що вони представляють рідне місто Суми, рідну країну, і на будь-якому рівні домагалися перемог», — говорить президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

30

Не менш важливим спортивним об’єктом є стадіон Авангард. Членам бюджетного комітету показали як проходить капітальний ремонт, на який із міського бюджету виділили 10 мільйонів гривень. Тут капітально ремонтують футбольне поле, легкоатлетичну зону, доріжки та трибуни. Усі охочі зможуть займатися тут безкоштовно.

38

Наступне питання, обговорення якого постало перед членами бюджетного комітету – розвиток сумських підприємств, зокрема, «Технології» та «Гуала Кложерс». Сучасне обладнання, яким оснащені заводи, дають змогу випускати високоякісну продукцію. Щороку підприємство «Технологія» сплачує до бюджету податків на суму 684 мільйони гривень. Та на досягнутому зупинятися не збираються.

36

«Прийнято рішення будувати ще один завод між двома існуючими, це говорить про те, що інвестор знайшов у Сумській області потенціал для розвитку, для вкладення коштів, для того, щоб освоїти нові технології», — коментує голово Сумської ОДА Микола Клочко.

31

Ці підприємства пропонують сумчанам багато вакансій, проте спеціалістів у місті майже немає. Навчальні заклади не в змозі забезпечити заводи кваліфікованими спеціалістами через відсутність потрібних спеціальностей. Так, директор Машинобудівного коледжу пропонує модернізувати існуючу спеціальність «Видавництво та поліграфія» та створити нову «Технологія обробки полімерів». У сумі на реалізацію проекту потрібно 14 мільйонів гривень.

«Ми будемо готувати кадри, які потрібні зараз на виробництві. Тобто ми поєднуємо навчальний процес із виробництвом. Це і є ті випускники, які на сьогоднішній день потрібні», — зазначила директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

32

Членам бюджетного комітету провели екскурсію ще й по заводу «Нікмас». Модернізація обладнання та купівля нових машин дає змогу збільшувати валовий об’єм продукції. Так, на сьогодні ця сума складає близько одного мільярда гривень. При цьому щороку сума податків становить 400 мільйонів гривень.

35

Та, не зважаючи на розвиток підприємств та бізнесу на Сумщині, проблемним питанням залишається кредитування. Місцеві підприємства не витримують конкуренції із закордонними.

На вклад інвестицій у розвиток Сумщини впливає і стан доріг. За думкою місцевої влади та членів бюджетного комітету інвесторів відлякує стан дорожнього покриття, по якому відправлятимуть та постачатимуть різну продукцію. Тому із пріоритетом визначилися. Першочергово народні обранці звернуть увагу на облаштування доріг.

«Дороги будуть будуватися в наступному року, дуже важливе щоб ті значні кошти, які підуть на ремонт доріг, були використані ефективно і в повному обсязі», — говорить голова Бюджетного комітету Верховної Ради Андрій Павелко.

Спільна робота депутатів Верховної Ради України та керівництва області дала змогу не проґавити важливі питання перед прийняттям головного фінансового документу на наступний рік.

Поділитися в соціальних мережах: