У Сумах почали вирішувати проблему висихання соснового лісу

В останні роки спостерігається масове всихання соснових лісів українського Полісся. Цим негативним процесом на кінець 2017 року вже охоплено більше 300 тис. га лісу з запасом близько 15 млн. куб.

17 січня, на базі державного підприємства «Сумське лісове господарство» відбулося засідання. До розгляду виносилось питання масового всихання сосни, спричиненої появою верхівкового короїда, в лісах області та шляхи його попередження. Зокрема, йшлося про необхідність проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах зеленої зони м. Суми (в районі Баранівки), бо саме це і викликало резонанс та спричинило відвертий супротив місцевих мешканців проведенню необхідних робіт.
У державному лісовому фонді області площа лісових масивів, уражених захворюванням, складає понад 1200 га. Найбільші обсяги пошкодження виявлені у Роменському – 300 га, Охтирському – 185 га, Глухівському – 158 га, Шосткинському – 100 га лісгоспах та 142 га у Кролевецькому лісомисливському господарстві. В цілому ж по області ситуація в рази ще складніша – понад 3 тис. га соснового лісу, враховуючи комунальні підприємства системи облагролісу, національні парки та інші лісокористувачі.
Урочищі «Баранівка» це лихо не оминуло, тож виникла небхідніст вирішити питання спільно з населенням, які були проти вирубки.

«Наша головна мета – довести до відома громадськості проблему всихання соснового лісу, дати кваліфіковану оцінку ситуації, що склалася, та знайти спільні шляхи вирішення даної проблеми», — наголосив на початку засідання Громадської ради, яка діє при Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, її голова — Михайло Шпакович.

Враховуючи резонансність події, до держлісгоспу за роз’ясненням ситуації звернувся депутат Сумської міської ради Денис Миколайович Бутенко.60BF40D6-E257-4710-9E3E-3FE22C91CCB9
19 січня відбулась зустріч депутата з керівництвом та спеціалістами лісгоспу. Йому надали роз’яснення щодо причин відведення дерев в рубку, документальні підтвердження законності намічених заходів та наслідки, до яких може привести зволікання з їх проведенням.
Народний обранець зрозумів масштаби проблеми та запевнив про проведення зі свого боку необхідної роз’яснювальної роботи з місцевим населенням.
Перейшовши від слів до справи депутат Сумської міськради долучився до обстеження хвойних дерев на предмет визначення їх санітарного стану разом з працівниками держлісгоспу та місцевими мешканцями. Комісійно присутні оглянули кожне дерево, яке призначене в рубку. Таким чином планують оглянути всі дерева, які призначенні в рубку — це більше 70 га насаджень.
0BFD6ED4-696F-4DC6-9414-11471B2A17FA DF94EC63-A58F-43BA-B00F-9203D682BC22

Поділитися в соціальних мережах: