У Сумах відзначили День Збройних Сил України

6 грудня в Україні традиційно відзначають День Збройних Сил України. Цьогоріч вітчизняній армії виповнилось 26 років.

Сумських оборонців вітали сумчани та місцеві чиновники.

«За 26 років з дня створення українська армія пройшла свій шлях становлення і сьогодні є опорою і держави, і всього народу. Хочеться побажати військовим, ветеранам Збройних сил та учасникам АТО здоров’я та наснаги», — зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Микола Подопригора.

32

«У цьому залі зібрані всі військові формування, які дислокуються на території Сумської області. Я дякую кожному військовослужбовцю, який на даний час служить в Збройних силах України та виконує завдання на сході нашої держави, за їх патріотизм, мужність та відданість своїй справі», — привітав військових начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Віталій Тимошенко.

33

Традиційно з цим святом звикли вітати лише чоловіків, проте серед захисників все більше жіночих облич.

«Ми навчаємося на військовій кафедрі, тому це і наше свято. Дуже приємно, коли нас вітають військові», — розповідає Тетяна.

34

Зранку Театральну площу заполонила військова техніка — все це можна було оглянути, помацати і сфотографувати.  До уваги сумчан представили зразки, які вже виконували бойові задачі в зоні АТО.

42

41

40

39

«Техніка виставлена з військових частин, 27-ї бригади, Національної гвардії, поліції, прикордонників. Були представлені різні зразки озброєння, які в нас є», — коментує військовий комісар Сумського обласного військового комісаріату Тарас Давиденко.

35

Окрім техніки сумчанам продемонстрували і зброю, та розповіли про її призначення.  Це автомати серії Калашнікова, відрізняються роками випуску та деякими функціями.

38

«На даному автоматі представлена насадка, прилад для безшумної, безполуменевої стрільби, більше використовується розвідувальними підрозділами, спеціальними підрозділами. Ось такий же самий зразок, але вже без приладу безгучної стрільби, тут представлений підстовбурний гранатомет. Дальність близько 400 метрів, тобто боєць може перебувати в укритті в окопі», — розповідає військовий із позивним «Сид».

36

А це міна 72 року випуску, її вага близько 5 кілограмів.

37

«Міна встановлюється в землю, закопується щільно, вишибний заряд піднімає міну вгору, трос обривається і відбувається на рівні грудей приблизно вибух. Тут дуже багато осколків і радіус ураження до 50 метрів», — говорить інструктор комітету національної безпеки Василь Шульц.

З нагоди свята у залі театру ім. Щепкіна святкова програма. Урочистості розпочались із внесення державного прапору на сцену. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих бійців. Потім почесними грамотами від обласної держадміністрації  відзначили військовослужбовців.

43

Також за свою діяльність отримали нагороди від Президента України і волонтери.

Поділитися в соціальних мережах: