У владних кабінетах з’ясовували, чим можуть обернутися газові протести для Сум

Протистояння сумчан і газовиків не вщухає вже кілька тижнів.

Люди перекривають дороги, блокують рух транспорту, аби повернути блакитне паливо. Ситуація у місті напружена, люди пересварилися поміж собою, бо у вечірні години пік дехто не зміг дістатися додому.

36

Днями жителі одного з будинків блокували газовий кран, а це, переконують газовики, може призвести до непоправного.

37

«Взяли і в решітки заварили повністю, відключаючи прилади! Так ви представте, якщо буде те, що на Металургів! Не можуть відімкнуть – це вибухи будинків! Я, як фахівець з 28-річним стажем, за своє життя побачив трупів від газу більше, ніж тут людей!», — коментує комерційний директор ПАТ «Сумигаз» Микола Мурчич.

32

Йдеться про вибухи, із яких розпочався цей рік – тоді рвонуло на Металургів, за кілька днів – на проспекті Лушпи. Одна жінка загинула, кілька людей травмувалися, десятки родин залишилися без даху над головою. Причина обох вибухів – навмисне втручання в газову систему будинку. І ось наприкінці року ситуація знову напружується.

38

«Такої ситуації, як у місті Суми, немає у жодному місті України. Це довела місцева рада із своїми активістами. Це ж Закон! Не ми пишемо Закон! Ви як депутати зверніться, зробіть запит! Чого нас звинувачують у тому, чого немає?», — говорить Микола Мурчич.

«Вчора показували обласну раду Миколаївської області. Але там же мер найшов ті ричаги, які дали можливість установлювати паралельно і загальнобудинкові, і квартирні лічильники. Наші тільки прийняли рішення, щоб відпрацювати ці питання на сесії, яка буде 21 числа», — розповідає заступник начальника управління ЖКГ облдержадміністрації Петро Кондров.

33

«На сьогоднішній день влада і народ – це різні речі. Мер повинен поїхати в НКРЕКП, привезти лист, щоб дали місту Суми спеціальну схему включення цих лічильників, і відтермінували на півроку вирішення цієї проблеми. Оце рішення. А рішення на сесії, коли народ кричить, це приняти за 3 секунди можна», — зазначив член постійної комісії облради з питань ЖКГ Микола Деркач.

39

Аби не допустити надзвичайної ситуації у місті Суми, члени комісії із ЖКГ запросили керівництво ПАТ «Сумигаз» на найближчу сесію облради, аби в юридичному ключі шукати вихід із ситуації.

Поділитися в соціальних мережах: