В Україні запрацюють нові вимоги до енергоефективності будівель

Утепление

Верховна Рада України прийняла законопроект №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» , головною метою якого є створення умов для раціонального споживання енергетичних ресурсів.

 

Цей документ ключовий в пакеті законопроектів про енергоефективність, запропонованим Міністерством регіонального розвитку України, який також включає такі законопроекти, як №5598 «Про Фонд енергоефективності«, №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» та №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг«. Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, цей пакет законопроектів дозволить зменшити навантаження на гаманці кожної української родини.

 

Зокрема, в законопроекті №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» визначаються основні принципи державної політики та інформаційного забезпечення в сфері енергетичної ефективності будівель. Документом передбачається введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для деяких категорій об’єктів будівництва. Перелік таких категорій зазначений в ст. 7 цього закону.

 

Така сертифікація проводитиметься на договірних засадах незалежними енергоаудиторами з метою відповідності фактичних показників енергоефективності будівлі мінімальним вимогам, які будуть встановлюватися центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері будівництва. Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель, порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності, форма енергетичного сертифікату будуть встановлюватися і затверджуватися раз на п’ять років цим же центральним органом.

 

Слід зазначити, що закон №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель» був ухвалений 22 червня 2017 року і направлений на підпис Президенту 4 липня. Він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через дванадцять місяців з дня набрання ним чинності.

 

За підрахунками заступника голови Міністерства регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, завдяки прийняттю пакету законів про енергоефективність, послуги на тепло в новобудовах подешевшають на 15%. До того ж, Україна зможе додатково економити по 1 млрд. грн. на рік. Для новобудов економія енергії зросте на 30%, а при реконструкції будівель, побудованих за радянськими нормами — в 2,5-3 рази.

 

Слід зазначити, що останнім часом в Україні у зв’язку зі зростом комунальних послуг гостро постало питання енергоефективності. Зараз енергоресурси, які використовуються для опалення дому взимку і охолодження влітку, буквально вилітають в трубу. Тому, в Україні зайнялися цим питанням. Чиновники нарешті усвідомили важливість економії енергоефективності будівель енергоресурсів для обігріву та охолодження будинків. Залишилося, щоб нові законодавчі норми були прийняті в повному обсязі і запрацювали повсюдно.

 

Багато забудовників вже застосовують енергозберігаючі технології при зведенні своїх об’єктів, наприклад в Сумах це житловий комплекс «Зарічний» від компанії-забудовника «CBS Холдинг». Будинки в житловому комплексі «Зарічний» утеплені екологічно чистою мінеральною ватою, в них встановлена автономна система опалення та енергозберігаючі склопакети від провідних світових виробників.

 Довідка:

Житловий комплекс «Зарічний» – цегляний будинок комфорт класу ручної роботи з панорамним склінням, розташовується в екологічно комфортній частині міста уздовж берега річки Псел на вулиці Харківській, яка вважається найбільш престижною і привабливою для проживання.

Поділитися в соціальних мережах: