14 жовтня – День захисника України, свято Покрови та День українського козацтва

«Сила нескорених» – під таким гаслом українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня.

Це свято, що відзначається в Україні у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

З 2014 року в українському суспільстві внаслідок реакції на збройну агресію Росії підсилилися тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят.

Тож саме у 2014 році Президент України Петро Порошенко встановив щорічно 14 жовтня відзначати День захисника України та скасував святкування День захисника Вітчизни 23 лютого, знаного за радянських часів як «День Радянської армії і Військово-морського флоту».

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову.

Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Тож сьогодні ми вітаємо наших захисників,  – незалежно від їхньої статі, – які боронять свободу й незалежність України від російської агресії в зоні ООС, і, захоплюючись їх мужністю й героїзмом, щиро дякуємо за можливість жити звичайним життям у місті, де не рвуться снаряди і не свистять кулі. Також висловлюємо щиру вдячність родинам героїв і бажаємо їм дочекатися своїх рідних з війни. Схиляємо голови перед подвигом тих, хто віддав життя за Україну.

 

Поділитися в соціальних мережах: