10 правил безпечної купівлі в інтернеті, або як не стати жертвою аферистів?

Без онлайн-шопінгу складно уявити сучасне життя. Але покупки в мережі можуть бути ризикованішими, ніж традиційний похід у магазин чи торговельний центр. Імовірність зустріти шахраїв в інтернеті вища, ніж зустріч з реальним грабіжником. До того ж не можна бути точно впевненим в якості товару до моменту його одержання на руки. Щоб убезпечити гаманець та свої нерви від неприємностей, слід керуватися декількома правилами.

Вибирайте перевірені інтернет-магазини та сервіси

Сьогодні онлайн-магазинів хоч греблю гати. Однак довіряти потрібно тільки перевіреним. Якщо ж ви вирішили зробити замовлення на новому для вас сервісі, ознайомтесь з відгуками покупців. Також звертайте завжди увагу на наявність вичерпної інформації про сайт: номер телефону менеджерів, електронна адреса, фактична адреса. Сумлінні магазини завжди вказують повні відомості про себе.

Робіть покупки з особистого пристрою

Важливо заходити в інтернет-банкінг тільки зі свого мобільного телефону або комп’ютера, щоб не «засвітити» паролі. Не забувайте періодично міняти паролі на всіх платіжних додатках.

Ігноруйте СМС-розсилки від невідомих магазинів

Не реагуйте на рекламу з розсилок від магазинів, про які ви не чули. Навіть, якщо вам пропонують 99% знижку на iPhone. Як правило, такі повідомлення — різновид фішингу.

Платіть офіційно

Платіть тільки через офіційні сервіси, які підтримують технологію 3D-Secure. Зрозуміти, чи мають програми таким захистом можна за наявністю логотипів MasterCard SecureCode, Visa Secure. Процес оплати буде наступний: система перекине клієнта на інтернет-сторінку банку. Банк вишле код-підтвердження транзакції в СМС або зробить дзвінок за номером телефону, який прив’язаний під інтернет-банкінг користувача.

Майте окрему картку для шопінгу в мережі

Якщо ви часто робите покупки через інтернет та користуєтесь послугою кредити онлайн без відмов, замовте окрему карту для цього. Ви зможете зберігати там необхідну суму для щомісячних витрат. Не забудьте встановити оповіщення. Таким чином ви завжди будете в курсі усіх транзакцій.

Ні з ким не діліться персональною інформацією

Не передавайте паролі, дані по картці (CVV2 / CVC2). Поширена схема — це коли телефонує нібито співробітник банку і просить конфіденційну інформацію. Знайте, що це 100% шахраї.

Захистіть себе від вірусів

Антивірусна програма повинна бути не тільки на комп’ютері, але і на смартфоні. Через те, що більшу частину платежів ми проводимо через телефон, потрібно подбати про його безпеку.

Не нехтуйте опцією «післяплата»

Це поширена послуга «Нової пошти» та інших сервісів доставки. Суть полягає в тому, що клієнт вносить повну суму після того, як отримує товар. Ви зможете подивитися його якість у відділенні пошти й розрахуватися, якщо річ підійде. Якщо ні, її відправлять назад у магазин.

Порівнюйте ціни виробників

Щоб отримати кращу пропозицію у співвідношенні ціна-якість, варто переглянути кілька варіантів магазинів. Тільки порівнюючи можна зрозуміти, переплачуєте ви чи ні.

Користуйтеся правом на повернення товару протягом 14 днів

Якщо ви не вгадали з розміром або покупка виявилася невдалою, знайте, що у вас є можливість повернути її та отримати назад гроші.