Адаптивний карантин повернеться вже за тиждень

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

Адаптивний карантин діятиме з 24 лютого. Області України знову ділитимуть за епідеміологічною ситуацією на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону” зони.

“З наступного тижня Україна повертається до моделі адаптивного карантину, а сам карантин продовжено до 30 квітня 2021 року. Зокрема, з 24 лютого по всій території України почне діяти «жовта», спрощена зона карантинних обмежень”, – написав він.

Як повідомляє Громадське, зелений рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити по всій Україні, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

У жовтій зоні, яку призначать автоматично, дозволять: масові заходи, якщо для однієї людини є 4 м² або заповненість залу до 50%; відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей; заклади харчування зможуть працювати до 24 години (наразі до 23:00); глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць може бути до 50%.

Помаранчевий рівень сигналізуватиме про потенційну небезпеку, а от червоний рівень чекатиме ті області, де  упродовж трьох днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загально національна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях мають ввести обмеження цього рівня упродовж 48 годин після рішення комісії.

У червоній зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам.

Поділитися в соціальних мережах: