Чи існує челендж, який закликає дітей ковтати таблетки?

У вівторок, 16 лютого,  українські та регіональні ЗМІ поширили новину про двох школярок з Боярки, які отруїлись “Дротаверином”. Через 2 дні з’явилась схожа новина, але вже з Умані.  Припускають, що спонукав дівчат на такий крок “#Дротаверинчелендж”. Та чи це справді так?
Поліція Київської області попередньо встановила, що “дівчата подивилися відео в одній із популярних соціальних мереж з закликом спробувати медичний препарат”. ЗМІ підхопили цю новину, але жодного прикладу відео, яке б змушувало пити таблетки, не показали. Натомість, замінили їх кадрами із давньої гри у вконтактє “синій кіт”.
По той бік новин” провели моніторинг мережі Тік-Ток і виявили під хештегом #дротаверин кілька відео від блогерів, які пояснюють у яких випадках потрібно пити препарат, його порівняння з аналогами. Жодного заклику пити таблетки абощо немає.
Під іншими хештегами, на кшталт челендж, таблетки, pills, теж нічого не виявили. У мережах Інстаграм, YouTube – ситуація та ж сама.
Журналісти-фактчекери припускають, що відео могли видалити за одну ніч, але б деякі залишились. До того ж, вони опитали підлітків з різних регіонів України і ті нічого не чули про такий челендж.
Наступного дня, 17 лютого, дві школярки з Умані прийняли таблетки Дротаверину та отруїлися. ЗМІ почали пов’язувати ці випадки. Проте у поліції повідомили, що правоохоронці вже перевірили гаджети і соцмережі школярок. Тож вважають, що дівчата отруїлися пігулками не через челендж. Скоріш за все вони побачили по телевізору події, які трапились у Боярці.
Тим часом батьки у соцмережах починають панікувати. В Інстаграмі починають обговорення про небезпечний “дротаверин челендж” і про те, що дітей треба віддати на тренінг з безпеки в мережі і в житті. А у Фейсбуці репостять дописи про “небезпечний Тік-Ток” і закликають його зупинити на території України.
Ми радимо вам ретельно перевіряти інформацію і більше спілкуватись із своїми дітьми, щоб уникати таких ситуацій.

Поділитися в соціальних мережах: