НСЗУ не буде підписувати договори з медзакладами, в яких не обладнані пандуси

Очільник Національної служби здоров’я України Андрій Віленський під час прес-брифінгу повідомив, що з наступного року НСЗУ не буде підписувати договори на надання медичних послуг з медзакладами, які не обладнані для вільного доступу до них осіб з інвалідністю.

Мова йде про пандуси та інші технічні рішення, які забезпечують безперешкодний доступ до установи особи з обмеженими можливостями та представника інших маломобільних груп (наприклад, мам з дітьми грудного віку).

З 2021 року, щоб підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд.

Такий крок є вимушеним, говорять в НСЗУ. Він покликаний стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів.  Якщо медичний заклад не надасть до НСЗУ вказаний вище документ, договір з ним з 1 січня 2021 року підписано не буде. Відповідно, медична установа не буде отримувати жодного фінансування від держави.

itmed.org

Поділитися в соціальних мережах: