Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів: запали свічку пам’яті!

День пам’яті жертв Голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії.

Точне число загиблих від штучного голоду у 1932-33 роках назвати не можуть і досі. За деякими підрахунками, ця страшна цифра може наближатися до 10 мільйонів.

Сьогодні вже доведено, що голод в Україні виник не через природні фактори. У політичній операції зі знищення українців як один з інструментів використовували завищені плани хлібозаготівель. Сталін і його найближче оточення хотіли знищити частину українського селянства, бо бачили в них загрозу для існування Радянського Союзу.

Більшість померла у 1933 році. Точніше, лише впродовж шести місяців. Найбільш смертоносним став червень. Так масово й швидко від природного голоду не гинули ніде й ніколи у світі.

І це свідчить про те, що у селян забирали не лише зерно. Голод був штучним, а масова смертність – це наслідок жорстоких репресій й реквізицій їжі.

Ми не повинні забувати, ігнорувати ці страшні сторінки історії нашої країни. На знак того, що ми пам’ятаємо, о 16.00 в Україні оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання та розпочинається Всеукраїнська акція «Засвіти свічку».

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам Голодоморів в Україні.