В Україні оголосили переможця конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти провело конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України та оголосило переможця.

Про це у своєму Facebook написав міністр культури Олександр Ткаченко.

«Загалом до конкурсу було допущено 112 робіт. Журі презентувало своє рішення сьогодні на засіданні Оргкомітету. Першу премію отримав проєкт Олексія Кохана», — повідомив він.

За його словами, ескіз-переможець має всі обов’язкові елементи герба: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб.

Далі Міністерство юстиції повинно буде підготувати законопроєкт про затвердження цього ескізу та передати його до парламенту. Нардепи зможуть ухвалити цей документ 300 голосами або більше.

Колишній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет з командою також брали участь у конкурсі на кращий ескіз великого Державного герба України та посіли третє місце.

За словами Дубілета, друге місце у конкурсі не присудили нікому.

Він оприлюднив їхній варіант герба у Facebook і пояснив концепцію.

До їхньої команди входили 12 осіб, зокрема відомий львівський геральдист і художник Іван Турецький. Дубілет розповів, що у своєму варіанті герба зашифрували код 0101010101000001, що в перекладі з бінарної означає UA, тобто Україна.

«Це символізує сучасність України, прихильність до цифрового розвитку, ІТ-індустрію (у всіх проєктах на гербі представлена ​​тільки аграрна індустрія). Цей шифр не видно, якщо цього не знати. Але це був би дуже оригінальний хід, про який написала б уся світова преса», — вважає ексміністр.

На іншому варіанті команда зобразила дівчину з книгою і гілкою оливи, що мала доповнювати зображення козака зі зброєю, який є обов’язковим елементом за Конституцією. За словами Дубілета, книга символізує знання, олива — мир.

 

Він також прокоментував ескіз герба, який виграв конкурс. У цьому варіанті одним з щитотримачів є архангел. На думку ексміністра, у світській країні на держсимволіці не повинно бути релігійних символів.

«Турецький нам розповідав, як свого часу відбивався від побажань депутатів розмістити на тризубі християнський хрест. І, як ми знаємо, відбився. Я вважаю, що ми всі повинні бути йому за це вдячні», — додав ексміністр.

Крім того, він наголосив, що Україні справді потрібен великий герб:

«Якщо б ми вибрали по-справжньому крутий, прогресивний герб, ми б заявили про себе на весь світ. Багато країн мають і малий і великий герби. Українські міста теж часто мають два герби. І це ніяк не повинно применшувати тризуб, який ми всі так любимо».

Кабінет міністрів затвердив  правила конкурсу з розробки ескізу великого Державного герба України 30 вересня та встановив грошові винагороди за кращі ескізи: перша премія — 100 тисяч гривень, друга премія — 50 тисяч, третя — 30 тисяч.

babel.ua

Поділитися в соціальних мережах: