Як правильно зібрати меблі своїми руками

Купити меблі – не проблема. Але у більшості випадків ця продукція поставляється у розібраному стані. Так її набагато простіше зберігати та транспортувати. Деякі компанії пропонують послугу збирання меблів за додаткові гроші, але за наявності бажання та відповідного інструменту цю роботу можна виконати і самостійно. Тим більш зазвичай до комплектації входить інструкція, де у картинках зображений весь процес. А кріпіжні елементи лежать в одній коробці з частинами столу, шафи, ліжка тощо. Якщо ж ви не знайшли їх там, завжди можна відвідати сайт Bulat-Metal та замовити необхідні меблеві болти та шурупи.

Різновиди меблів за складністю збирання

Типова класифікація поділяє меблі на корпусні та м’які, але є ще й інші різновиди – за складністю збирання. Досвідчені фахівці називають три групи:

  • ті, що легко зібрати самостійно за допомогою однієї викрутки – столи, стільці, лавки;
  • ті, що потребують інструментів та фізичної сили – великі шафи, ліжка, стелажі;
  • ті, що потребують професійного підходу -кухонні гарнітури, складні дивани тощо.

Як показує практика, зазвичай дорогі брендові меблі збираються набагато краще, швидше та простіше, ніж більш дешеві. Це відбувається тому, що серйозні компанії приділяють велику увагу дрібницям: точному дотриманню розмірів, симетрії отворів, якісній обробці поверхонь та іншим важливим моментам.

Що необхідно, щоб виконати якісну збірку

Якщо ви вирішили виконати збірку меблів самостійно, заздалегідь подумайте про місце, де ви будете працювати. Воно напряму залежить від розмірів столу, стільця чи шафи. У переважній більшості випадків меблі збирають у тій кімнаті, де їх будуть встановлювати – нікому не хочеться тягнути важке ліжко з одного приміщення в інше. Підготуйте інструменти. Вам вистачить викрутки, набору ключів. Чудово, якщо вдома є електричний шуруповерт.

Кілька порад від професійних майстрів:

  • застеліть підлогу картоном та накрийте власні речі плівкою – це захистить від пилу та полегшить прибирання потім;
  • покличте друзів, якщо плануєте збирати щось важке та велике – не варто зривати спину лише заради бажання все зробити власноруч;
  • уважно дотримуйтеся кроків, розписаних в інструкції – не порушуйте порядок, послідовність грає велику роль у якості збірки.

Деякі виробники не кладуть кріпіжні елементи у набір з меблями, але це не проблема. Зазвичай там використовують типові металеві вироби, які можна придбати самостійно. Найбільш популярні  – болти DIN 603. Вони випускаються у різних розмірах і мають напівкруглу головку з квадратним підголовком. Ключова відмінність меблевого кріплення – воно надійно фіксується у поверхні та майже непомітно, щоб не псувати загальний вигляд виробу.
Якщо ви бачите, що деталей забагато, а інструкція не дуже зрозуміла, краще не починати збірку самостійно, а довірити її професіоналам. Справа в тому, якщо ви зробите частину, щось піде не так, і ви кинете, то сторонні майстри не будуть виправляти ваші помилки. До того ж це розмиває відповідальність. Хто саме подряпав кришку? Хто не затягнув кріплення?
У професійної збірки меблів є дві ключові переваги – вона відбувається швидко та якісно, а також на неї дають гарантію. Якщо за два тижні дверцята на шафі почнуть провисати, вам їх безкоштовно зафіксують. З мінусів звернення до сервісу можна відзначити високу вартість. Хороші компанії беруть за цю роботу немалі гроші. Ще один важливий момент – коли ви збираєте меблі самостійно, то вивчаєте їхню конструкцію. Це допоможе в майбутньому легко відремонтувати чи замінити зламаний елемент.