“10-те чудо Сумщини”, або чому у колодязі вода пурпурного кольору?

«У нас на вулиці три, навіть два діючих колодязі. В один колодязь – на початку вулиці – кинули кішку, коли закриті ляди. Як вона туди потрапила, невідомо. Другий колодязь – кинули речовину невідомого кольору. Третій колодязь, де я живу, там теж кинули. Я і котушку зняв», — говорить чоловік.

Аби дізнатися, що все ж таки сталося з водою та чи можна її пити, проби рідини відвезли на дослідження  до Сумського обласного лабораторного центру.

Зауважимо, що такий колір води може бути від  пурпурних сірчастіх бактерій. За словами еколога Сергія Шевченка, подібне явище цьогоріч спостерігали в Конотопському районі та на озері Чеха.

«За наявності оптимальної  і невеликої частини сірководню вони починають бурхливо розмножуватися. І сам пігмент пурпурного кольору, який бере участь у фотосинтезі, якраз надає такого кольору. За великої концентрації вода набирає такого відтінку. Найчастіше – це в теплий період осені: або бабине літо, дуже тепло, або, якщо вересень дуже теплий. Чому так? Важко сказати. Приурочується до цих періодів. Якогось впливу, маючи на увазі хвороботворного, вони не мають, фотосинтезуючі бактерії. Вони отруту не виробляють», — повідомив еколог.

Фото UA: Суми

Поділитися в соціальних мережах: