100 тисяч на АСКОЕ? Члени сумського садового кооперативу неприємно шоковані

Відріжуть світло, якщо не встановлять АСКОЕ. Мешканці кооперативу «Будівельний-2» почали отримувати від «Сумиобленерго» листи, у яких від них вимагають встановити обладнання вартістю 100 тисяч гривень. Якщо ж жителі відмовляться від встановлення системи, то їх залишать без світла. Чи так це насправді, розбиралися наші журналісти.

Весна відкрила сезон у кооперативі «Будівельник-2» невтішною звісткою. Жителям потрібно знайти 100 тисяч гривень на АСКОЕ – автоматичну систему контролю за споживанням електроенергії.

У середині березня «Сумиобленерго» направило листи членам кооперативу з вимогою встановити АСКОЕ, щоб привести у відповідність вузли комерційного обліку електроенергії.

Встановити систему потрібно до 19 квітня, у разі невиконання вимоги кооперативу відріжуть світло.

Ця звістка шокувала мешканців, адже раніше проблем з «обленерго» у них ніколи не було, всі вимоги виконувалися вчасно, але ця їм не по силі.

У «Сумиобленерго» пояснюють, що садово-городні кооперативи є винятком, і їм не потрібно встановлювати систему АСКОЕ. Непорозуміння відбулося через те, що людям  направили шаблонні листи, де не вказали, що кооперативи є винятком.

“Чому виникло це непорозуміння? Тому, що лист є типовим для всіх споживачів, і там зазначається вимога встановлення АСКОЕ. Проте садівничі кооперативи не підпадають під вимогу АСКОЕ, оскільки є ненормативними споживачами”, – запевняє комерційний директор ПАТ “Сумиобленерго” Андрій Чуйко.

Тобто відключати світло мешканцям кооперативу «Будівельник-2» ніхто не збирається  ні 19 квітня, ні пізніше.

Детальніше дивіться у сюжеті СТС:

Поділитися в соціальних мережах: