1140 тис.га засіють цьогоріч на Сумщині

Одночасно з покращенням погодних умов у більшості районів Сумської області розпочато підживлення озимої пшениці. За прогнозами Сумського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні температура повітря підвищиться до +15…+20 градусів, що  сприятиме початку сівби ранніх зернових колосових культур на території Сумської області.

Станом на 06 квітня 2018 року аграрії Сумщини забезпечені мінеральними добривами на 96%, насінням  — 97%,  засобами захисту рослин —  100%. Крім того, у сільськогосподарських товаровиробників області є в наявності дизельне пальне, що становить 96% від потреби, та бензин 114%.

Цією весною ярими зерновими та зернобобовими культурами планується засіяти 437 тис. гектарів. При цьому загальна площа посіву сільськогосподарських культур у Сумській області прогнозується на рівні 1140 тис. гектарів.

Тепла ясна вітряна погода сприятиме масовому проведенню сівби ранніх ярих зернових культур. Загалом комплекс весняно-польових робіт в умовах цього року, а особливо сівби ярих сільськогосподарських культур, вимагатиме від аграріїв  його проведення у більш короткі терміни з дотриманням агротехнологічних заходів збереження вологи в грунті.

У минулому році сівбу ранніх ярих культур було розпочато 13 березня.

Поділитися в соціальних мережах: