19 лютого розпочався Великий піст

19 лютого розпочався Великий піст. Його мета  — підготувати людину до найбільш значущого християнського свята  — Великодня.

Тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею — 48 днів.

«Людям варто пам’ятати, що піст — це не дієта і не просто відмова від тваринної їжі. Набагато важливіше піст духовний: у наш час люди грішать лихослів’ям і марнославством, зловживають алкоголем, відчувають хтиву пристрасть. Тому під час посту потрібно подумати про смирення тілесної природи. Сім тижнів треба утримувася від скоромної їжі, гулянь, грішних помислів і вчинків», — кажуть служителі церкви.

Що ж стосується їжі, то вона повинна бути різноманітною, але простою. Не слід зловживати прянощами, сіллю, цукром і смаженими стравами.

Можна вживати будь-які овочі і фрукти, адже це — основа раціону.

Друга важлива складова пісного раціону — злаки. Можна варити будь-які крупи, але без додавання вершкового масла.

Будь-яка їжа тваринного походження заборонена. Це стосується, перш за все м’яса, молока і молочної продукції, яєць. Відповідно, не можна їсти страви, до складу яких входять ці продукти харчування.

Збагатити раціон можна рослинним білком, який міститься у горіхах, насінні, сочевиці, сої та інших бобових.

Не дозволяється також шоколад, фастфуд, жирні солодощі і випічка. А рибу і морепродукти вживають у несуворі пісні дні.

Для деяких категорій людей допустимі послаблення в їжі під час посту: для хворих, для тих, хто займається важкою працею, для вагітних і  жінок, що годують грудним молоком, і т.д. Але необхідно порадитися з духівником.

У дні Великого посту, а також у підготовчі тижні церковнослужителям забороняється  проводити обряди вінчання. Але це стосується саме вінчання, а не традиційних весіль. Щодо останніх у церкві немає єдиної відповіді: одні священики запевняють, що молодята, зігравши весілля з урахуванням канонів і приписів посту, не порушують богослужбовий статут, інші ж, навпаки, категорично забороняють і вінчатися, і одружуватися.

Чи варто повністю відключати телевізор, вводити мораторій на відвідування блогів, форумів і соціальних мереж, кожен вирішує сам. Деякі благочестиві християни взагалі протягом усього посту утримуються від перегляду телевізора. Що стосується богослужінь, то потрібно намагатися відвідувати їх, як тільки випадає така можливість.

Поділитися в соціальних мережах: