26 випадків сказу тварин на Сумщині вже підтверджено з початку року

Як і у 2017 році, епізоотична ситуація щодо сказу в Сумській області залишається напруженою; спостерігається стійка циркуляція вірусу сказу серед тварин, повідомляє ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 За 3 місяці поточного року зі 109 зразків біологічного матеріалу, спрямованих на дослідження до Сумської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, підтверджено сказ у 26 тварин: лисиць — 10, собак — 8, кішок — 8. При цьому з 16  собак і кішок — 2 безпритульні і 14 домашні (дворові), з яких 13 не щеплені, тому викликає настороженість тенденція зменшення числа проведення щеплень проти сказу серед домашніх собак і кішок за останні роки.

За I квартал 2018 року до лікувально-профілактичних закладів області звернулось за медичною допомогою 438 осіб, які постраждали від укусів, подряпин або заслинень тваринами, з них 23% — діти до 17 років.

39,7% (174 особи) від загальної кількості потерпілих становлять особи, укушені домашніми котами і собаками, які не щеплені проти сказу.

Питома вага постраждалих від бездомних собак і кішок становить 32,2% (141 осіб), що свідчить про невирішені питання відлову та утримання бездомних собак і кішок.

17 людей постраждали в результаті контакту з дикими хижими тваринами, які є джерелом і переносниками вірусу сказу, особливо лисиці.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: