4G вже в Україні

Швидкісний 4G-зв’язок запустили українські оператори Lifecell і «Vodafone Україна»30 березня.

 повідомляється, що оператор першим запустив швидкісний зв’язоку найбільшій кількості обласних центрів України.

На сайті Lifecell на опублікованій карті вказано, що нове покриття є у Кривому Розі, Сєвєродонецьку, Краматорську, Чернівцях, Івано-Франківську та Львові.
«Зараз в третині міст, зокрема, в Миколаєві, Чернігові, Житомирі, Рівному, Черкасах, Вінниці, Сєвєродонецьку і Краматорську, lifecell — єдиний оператор, який почав надавати послуги зв’язку четвертого покоління», — відзначили у прес-службі оператора.

На Fаcebook-сторінці «Vodafone Україна» відзначається, що 4G-зв’язок запустили у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.
У липні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ про запровадження 4G. Згідно з документом, зв’язок 4G повинний був запрацювати в Україні в 2017 році.

4 липня 2017 року Кабмін дав старт впровадженню зв’язку 4G в Україні. Олександр Животовський, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, заявив, що в Україні є п’ять діапазонів, у яких може бути впроваджений 4G.

9 серпня Кабінет Міністрів затвердив проведення конкурсу на отримання ліцензій на запуск в Україні 4G.

31 січня українські мобільні оператори «Vodafone Україна», Lifecell і «Київстар» заплатили 2,456 млрд грн за 80 МГц в діапазоні 2600 МГц за право забезпечити зв’язком 4G.

Поділитися в соціальних мережах: