65 тисяч доларів США намагався провезти через кордон батюшка-контрабандист

65 000 доларів США, що за курсом НБУ на 28.02.2018 р.  становить 52 842 євро, виявили сумські митники разом з працівниками Служби безпеки України. «Контрабандистом» виявився священик — пасажир вагону, орендованого Києво-Печерською Лаврою, який слідував  у складі потягу «Київ-Москва». Під час митного оформлення йому  запропонували письмово задекларувати валюту, товари та предмети, які він переміщує з собою через митний кордон України. Громадянин вніс до декларації дані про переміщення ручної поклажі та валюти в сумі лише 70 євро.

При подальшому митному контролі, а саме огляді чемодану з особистими речами без ознак приховування виявлено грошові кошти, загорнуті в чорний пакунок.

U

U

Відповідно до Глави  2 «Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», затвердженої постановою Правління  НБУ від 27.05.2008 року №148, фізична особа має право ввозити на Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування до митного органу. Отже, своїми діями чоловік порушив встановлений порядок проходження митного контролю, — повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області.

За цим фактом головним державним інспектором Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Поділитися в соціальних мережах: