Суми приєдналися до системи електронних петицій

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України представило електронну систему для петицій. Зі старту проекту 13 українських міст висловили готовність використовувати її в роботі.

Система створена в рамках програми «Електронне урядування з метою підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом Innova Bridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного урядування.

«Місцеві петиції — це значне випробування на демократичну зрілість як для місцевих органів влади, так і для місцевих громад. Досвід петицій до президента України показав великий попит на цей інструмент серед громадян України, — зазначив голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко. — Незабаром петиції зароблять по містах України і жителі відповідних громад зможуть новим ефективним і демократичним способом особисто впливати на місцеві управлінські рішення».

Щодо міста Суми — його розділ вже відкритий у системі. Він доступний за посиланням. Тут сумчани можуть побачити список петицій і галузі, до яких вони належать. Також кількість тих, хто проголосував, і скільки залишилося днів до кінця збору голосів.

На даний момент серед зареєстрованих петицій — розірвання договорів з містами-побратимами в Росії і закупівля великих автобусів, на яких наполягають сумські активісти. Для підтримки петицій необхідно зареєструватися в системі.

Джерело topgorod.com

Поділитися в соціальних мережах: