А ви знали? 10 цікавих фактів про Фейсбук

Ви можете любити Facebook, можете його ненавидіти, але своє життя без нього вам точно складно уявити. На сьогодні в цій мережі зареєстровані більше двох мільярдів користувачів, які обмінюються між собою новинами, мемами й гнівними коментарями. Lustrum зібрав для вас 10 найцікавіших фактів про Facebook, про які, можливо, ви навіть не здогадувалися. 

1. Поговоримо піратською?

Більше 300 тисяч користувачів допомогли перекласти Facebook на 70 мов до 2011 року. Серед цих семидесяти мов є навіть піратська. Наприклад, “головна сторінка” в перекладі на піратську буде “головний порт”, прості повідомлення  “капітанські переговори»”, а відвідувати ви будете не події, а “ґроґ фести”. Але, якщо піратське життя не для вас, ви можете легко змінити мову ще раз. Це не єдина цікавинка у списку.

2. Awesome VS Like

Кнопка “Like” у Facebook раніше була кнопкою “Awesome”. Інженер Facebook Ендрю Босворт розповідав, що він та інші інженери були в захваті від кнопки, яка перекладається як “приголомшливо”, але Цукерберг остаточно наклав вето на цю ідею в 2007 році. Нейтральна кнопка “Like” йому чомусь сподобалася більше.

3. Синій колір – не просто так

Ви колись запитували себе, чому на Facebook переважає саме синій колір  чому, наприклад, не жовтий або зелений? А інакше не могло й бути: головний розробник сайту Марк Цукерберг  дальтонік. Найкраще він може розрізняти саме палітру синього кольору. Натомість червоний і зелений кольори він бачить погано.

4. Перше обличчя Facebook

Першим “обличчям” Facebook був Аль Пачіно  відомий американський актор. Мова про піксельне чоловіче обличчя, яке було у верхній частині сторінки сайту в його оригінальному дизайні. Спершу особу людини було важко визначити, оскільки зображення було розмите. Але пізніше журналісти з’ясували, що це обличчя Аль Пачіно з культової гангстерської драми “Хрещений батько”. Цей дизайн змінили в 2007 році.

5. Портрет абітурієнта

Щоб оцінити абітурієнтів, 10% приймальних комісій 500 найбільших американських коледжів переглядають їхні профілі у Facebook. Члени приймальних комісій розповідали: те, що вони бачили, зазвичай впливало на їхнє рішення негативно. Отака біда.

6. Facebook-залежність

У кожній третій заяві про розлучення в США в 2016 році як одна з причин згадувався Facebook. У сім’ях були конфлікти через надмірну залежність від соцмереж, у цьому випадку від FB. До речі, психологи зафіксували новий психічний розлад  Facebook-залежність (FAD). Тепер вам офіційно можуть поставити такий діагноз.

7. Кожний збій – на вагу золота

Те, що під час збою Facebook ви не можете переглянути стрічку, може просто вас роздратувати на кілька хвилин, а для компанії це  серйозна втрата фінансів. Кожна хвилина простою коштує Facebook приблизно 24,4 тисячі доларів. Найдовше відключення, яке сталося в серпні 2014 року й тривало 19 хвилин, обійшлося компанії майже в 427 тисяч доларів.

8. Facebook і правосуддя

В Австралії повістки до суду приходять на профіль користувача у Facebook, а за ігнор FB-повісток вас покарають штрафом. У Флориді ж Консультативний комітет судової етики заборонив суддям і адвокатам цього штату додавати один одного в друзі на “Facebook”, щоб не створювати навіть потенційного конфлікту інтересів.

9. Молодий Цукерберг: архіви

Коли в “Facebook” змінили налаштування конфіденційності в грудні 2009 року, приватні фото Цукерберга, на яких він був без сорочки, тримав плюшевого ведмедика або ж виглядав п’яним, побачили всі користувачі. Тепер ці архівні фото вільно “гуляють” мережею. До речі, заблокувати аккаунт Цукерберга у Facebook  неможливо.

10. Подарунок наступному поколінню

Відразу після народження доньки Марк Цукерберг опублікував пост, в якому повідомив, що разом із дружиною віддасть 99% акцій Facebook на благодійність для того, щоб “зробити цей світ кращим для наступного покоління”. Реалізовувати свій задум подружжя планує поступово, впродовж усього життя. Загалом вони пообіцяли віддати 45 мільярдів доларів на медицину, навчання для дітей та налагодження діалогу в суспільстві. Наприклад, Цукерберг уже продав акції на суму 95 мільйонів доларів, яку перерахували на дослідження невиліковних хвороб.

Джерела: стаття The New Yorker про Марка Цукерберга: його біографія й створення Facebook, стаття Wikipedia: Facebook, стаття Business Insider про американського актора Аль Пачіно й його обличчя на Facebook, розповідь працівника Facebook Andrew Bosworth на сайті Quora про зміни на сайті Facebook із моменту заснування, стаття журналіста Dan Shewan про Facebook.