Антимонопольний комітет розслідує беззаконня «Сумигазу»

14

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи за ознаками порушення ПАТ «Сумигаз» Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Про це повідомляє прес-служба Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

За заявою споживача ПАТ «Сумигаз» територіальне відділення АМКУ провело дослідження стану ринку розподілу природного газу, зокрема, послуги, до складу якої входить виконання для населення робіт з періодичної повірки лічильників газу, їх ремонту та технічного обслуговування (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

За результатами перевірки було встановлено, що протягом 2016 року за кошти споживачів ПАТ «Сумигаз» було відремонтовано 12 приладів обліку газу та 564 шт. замінено на нові, протягом першого півріччя 2017 – за кошти споживачів було відремонтовано 12 шт., замінено на нові – 206 шт.

Разом з тим, враховуючи вимоги чинного законодавства ПАТ «Сумигаз» мало б забезпечити за власний рахунок ремонт всіх побутових лічильників газу, які після проведення періодичної повірки було у відповідному порядку визнано непридатними до експлуатації, а у разі визнання лічильника газу споживача непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, а також після закінчення двомісячного терміну з дня письмового повідомлення про його непридатність, установити споживачу новий лічильник за рахунок підприємства.

Як встановив Антимонопольний комітет, такі дії ПАТ «Сумигаз» суперечать вимогам чинного законодавства та призводить до того, що споживачі змушені ремонтувати та/або придбавати нові лічильники за власні кошти, що призводить до додаткових матеріальних витрат споживачів і, як наслідок, до ущемлення їх інтересів.

У зв’язку з зазначеним, розпорядженням адміністративної колегії територіального відділення від 14.11.2017 № 44 розпочато розгляд справи за ознаками порушення ПАТ «Сумигаз», передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Наразі розслідування справи триває, територіальним відділенням здійснюється збір доказів у справі.

Крім того, споживачам, які понесли витрати за заміну або ремонт лічильників і мають документи, що це підтверджують, радять звернутися в територіальне відділення АМКУ (м. Суми, вул. Харківська 30/1,) з відповідною заявою.

До заяви бажано додати: копію повідомлення ПАТ «Сумигаз» про періодичну повірку лічильника, копію повідомлення про визнання лічильника непридатним до експлуатації ремонту, копію довідки про непридатність засобу вимірювальної техніки, копію Акта про непридатність до подальшої експлуатації та ремонту, копію товарного чек на покупку/чи ремонт газового лічильника та копію сторінки Абонентної книжки з записом про зняття на повірку лічильника та встановлення (заміну) після повірки.

Поділитися в соціальних мережах: