Арештовані рахунки та брак коштів: чи будуть сумчани з теплом?

Котельня Північного промвузла лишилася без коштів – рахунки арештовані, опалювальний сезон на межі зриву. Натомість тепловики знайшли компанію, яка замість них зможе обслуговувати містян. А ось чи підтримав таке рішення виконавчий комітет?

На порядку денному виконкому, який, до речі, зібрався з годинним запізненням, два питання, і обидва стосуються опалення у Ковпаківському районі – воно неабияк хвилює мешканців та працівників котельні Сумського НВО.

“Ми вважаємо, що, якою б не була ситуація, люди повинні бути і з гарячою водою, і з опаленням. Якісні послуги і обумовлені тарифи – це головне, а як для працівника підприємства, мені важливо, щоб нам і зарплату платили”, – говорить Сергій Чирва, працівник Сумського НВО, що прийшов на засідання.

Ще влітку представники Сумського НВО на сесії міської ради гарантували безперебійне надання послуг.

А вже за кілька місяців зрозуміли, що самотужки не впораються.

“20 грудня ми звернулися з листом про те, що ситуація критична, невиплата заробітної плати майже 6 місяців, у нас відток кадрів, штатний рорзклад заповнений лаше на 55%, і це дуже тривожно. Ми не хочемо, щоб був колапс у місті”, – хвилюєтьсмя заступниця директора дирекції “Котельня Північного промвузла” ПАТ “Сумське НВО” Ірина Рибальченко.

За грудень котельня отримала близько 40 мільйонів гривень, втім із них змогли зберегти лише 2 мільйони, які витратили на заробітну плату та поточні потреби підприємства. На усі інші кошти наклали арешт.

Тож котельня пропонує передати свої повноваження іншій компанії.

“Ми знайшли нового орендатора, компанія “Енерджи Сервіс” виявила бажання керувати цим комплексом, вона гарантує виконання зобов’язань по наданню послуг з опалення та гарячого водопостачання”, – розповідає Ірина Рибальченко.

Під час засідання розглядали так званий стартовий проект рішення.

«Він дає можливість сьогодні отримати гарантії підприємства “Енерджи Сервіс” про те, що у них буде можливість отримати тариф, звернутися до НАК “Нафтогаз” щодо отримання лімітів, і для того, щоб стати повноцінним надавачем відповідних послуг», – запевняє міський голова Олександр Лисенко.

Надалі нове підприємство має заключити договори з іншими надавачами послуг для отримання води, електроенергії та транспортування тепла.  Котельня гарантує, допоки триватимуть усі юридичні аспекти, місто не залишиться без опалення. А це може тривати від трьох тижнів до двох місяців.

Детальніше – у сюжеті на СТС.