Австрія зобов’яже використовувати в коментарях в інтернеті реальні імена

Якщо закон приймуть, у всіх великих сайтів буде база даних користувачів з реальними іменами та контактами. Нікнейми використовувати не заборонять, але при необхідності поліція офіційно встановить особистість кожного коментатора.

Політика позбавлення користувачів анонімності, характерна для Китаю, несподівано отримала підтримку з самого центру Європи: австрійський уряд розробив законопроект, який зобов’язує публікувати коментарі під реальними іменами, передає Der Standard.

Передбачається, що у всіх сайтів з більш ніж 100 тис. зареєстрованих користувачів або виручкою понад 500 тис. євро буде база їх реальних імен. Єдиний виняток – інтернет-магазини, які не заробляють безпосередньо на контенті або рекламних оголошеннях.

Нікнейми використовувати не заборонять, але при необхідності правоохоронні органи по базі швидко встановлять автора будь-якого коментаря. Сайтам, які відмовляться збирати інформацію про користувачів, загрожують штрафи до 1 млн. євро.

“Якщо закон схвалять в Австрії, а потім на рівні Євросоюзу, він вступить в силу в 2020 році”.

Втім, перспективи такого регулювання виглядають неоднозначно. Наприклад, молоді сайти отримують шанс рости, не витрачаючи ресурси на з’ясування особистостей користувачів. Але в той же час ризикують перетворитися в притулок для локальних груп, які тиражують риторику ненависті. Противники також вбачають в цій пропозиції конфлікт інтересів: закон може захистити одну з партій правлячої коаліції – популістську Партію свободи – від необхідності уникати звичних різких висловлювань на своїх сайтах.

Втім, головна небезпека такого закону – злам бази даних. Незалежно від того, наскільки детальними будуть збережені дані, це буде золота жила для хакерів, пише Engadget.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: