Безхатченки в Сумах: проблема, яка не має остаточного вирішення

У Сумах чимало людей, які живуть на вулиці. У центрі реінтеграції бездомних громадян в Робочому селищі, 14, щороку розповідають про те, що бездомних в місті більше не стає, просто на зміну одним (хтось помирає, хтось повертається до нормального життя або їде) приходять інші.

Але все ж у нас склалося враження, що в цьому році в обласному центрі осіб без постійного місця проживання стало помітно більше.

Наближаються холоди, а значить, бездомним доведеться шукати собі теплий притулок. Хтось піде зламувати дачі, хтось спробує оселитися на теплотрасах, і лише частина відправиться до центру реінтеграції. Журналісти видання  “Ваш шанс” вирішили підняти цю тему після дзвінка сумчанки, яка поцікавилася, куди подзвонити, щоб допомогти такій людині?

“Нещодавно йду по центру міста і бачу – на зупинці лежить бомж, – розповідає Вероніка. – Запах такий, що близько не підійти. Звернула увагу на його руки – вони всі були у гнійних виразках. Я уявила собі: він піде, а на цю лавочку сяде дитина, потягне руку до рота… Я, власне, до того, що треба ж щось робити, щоб і їм допомогти, і інші не ризикували своїм здоров’ям. Буквально через пару днів бачила ще одну жінку, яка також спала на лавці в парку. Підкажіть, куди дзвонити в подібних випадках?”

З питанням сумчанки журналісти звернулися до КУ «Центр реінтеграції бездомних громадян». Нам пояснили, що дзвонити потрібно до них (24-53-05), але є одне але… Якщо бездомний з явними ознаками захворювання, то він може потрапити до них тільки після надання медичної допомоги. А це досить важко, оскільки людині, від якої смердить, у якої немає коштів і документів, максимум, що зможуть зробити – це обробити рани в кареті швидкої допомоги. Далі потрібно, щоб бездомний пройшов флюорографію і отримав на руки результат. У Сумах сьогодні всього два робочих флюорографа, і там, як правило, великі черги. До того ж бездомного туди ще потрібно якось доставити. Таксі, швидка і поліція відразу відпадають. До комунального транспорту його теж можуть не впустити. Але навіть якщо він якось добереться до медустанови і зробить флюорографію, не потрібно забувати, що в центрі реінтеграції тільки нічне перебування за суворими правилами. Іншими словами, вдень бомжі все одно на вулиці. Чому? Тому що вважається, що в цей час вони повинні шукати собі роботу. А ввечері – з’явитися в центр тверезими як скельце.

У КП пояснили, що з настанням холодів бездомні, як правило, приходять у них самі. Але, судячи з усього, потраплять туди на нічліг далеко не всі. Адже і кількість місць там обмежена… Так що ж все-таки робити? У будь-якому випадку телефонуйте за  телефоном 24-53-05, і вам підкажуть, як вчинити в кожній конкретній ситуації. Як це не сумно, але людям, які не хочуть допомогти собі самі, рідко хто може допомогти. Тому, якщо вам всюди відмовлять у допомозі, краще, що ви можете зробити, – це поділитися з бездомним теплими речами, їжею і засобами гігієни.

Джерело: shans.com.ua