Білопільські таємниці: де знаходиться загадкова келія?

Таку ось інтригуючу історію розповів на своїх сторінці у Facebook міський голова Білопілля Юрій Зарко та виклав світлини:

Трохи історії. У 1919-1920 роках більшовики напали на Софроніївський монастир і влаштували там погром. Частина монахів тоді загинула. а частині вдалося врятуватися. Практично всі вони розійшлися по різних містах та селах, взявши із собою книги, ікони і церковне збіжжя.

Двоє монахів знайшли собі притулок в одній із гір на Лісках, де вирішили зробити собі глиняні келії, так, як це вони робили у себе в монастирі. Жили вони там понад 20 років до серпня 1941 року, коли місто залишила радянська влада, а німці ще в місто не зайшли.

І от приблизно на Спаса у 1941 році ці монахи разом з мешканцями Лісків пішли хресною ходою в центр міста до будинку Морозова (нині тут будинок по Сумській, 8) Поряд з будинком Морозова знаходилися підвали купця Сушкова. І в одному з них ще з царських часів був склад церковного збіжжя. Люди на чолі з цими монахами взяли необхідні церковні атрибути і пішли до Петропавлівської церкви, де і відновили службу, яка продовжується, Слава Богу, і по сьогоднішній день.

З того моменту монахи стали жити при церкві. Там їх і поховано. А келію згодом сусіди стали використовувати під погріб. Вочевидь тоді ж (40-50 роки) і був збудований цегляний вхід.

Юрій Зарко зазначає, що шукав цю келію упродовж 30 років!