Більшість українців взагалі не читає книг

Такими, що регулярно читають книги, називає себе лише 43% українців.

Про це повідомляє bastion.tv з посиланням на Research & Branding Group  та дані соціологічного дослідження, що проводилося у період з 7 по 18 листопада 2019 року.

«Як показують результати листопадового соціологічного опитування, наразі до числа людей, що більш-менш регулярно читають книги, відносять себе 43% українців. Більшість жителів країни (57%) сьогодні практично не читає книг», – констатують у компанії.

При цьому схильність українців до читання книг у певній мірі залежить від їх статі, віку і рівня освіти. Так, у віковому плані читачами книг найчастіше є молодь від 18-ти до 30-ти років (51%), а найменше – особи передпенсійного та пенсійного віку (39%).

Якщо охарактеризувати регулярність, з якою читачі звертаються до читання книг, то виявиться, що серед них склалося кілька груп, кожній з яких притаманна своя частота читання.

В цілому регулярність читання у всіх цих групах знаходиться у межах від «практично щодня» до «менш, ніж раз на рік». Найбільш чисельними серед них є групи читачів, які читають книги «кілька разів на місяць» (31%) і «кілька разів на тиждень» (24%).

Станом на сьогодні середньостатистичний читач України прочитує за рік приблизно 9 книг. Це хоч і трохи, але на статистично значущому рівні перевищує аналогічний показник 2017 роки (приблизно 7 книг), повідомляють у Research & Branding Group.

Найгіршою є ситуація з читанням книг у східних регіонах України.

Поділитися в соціальних мережах: