Час доби визначає ефективність занять спортом

Американські вчені вивчали метаболізм скелетних м’язів і з’ясували, в який час навантаження дадуть найкращий ефект. «В зал після роботи» – не найкраща стратегія.

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні довели, що час доби – критична змінна для ефективності фізичних вправ. Виявилося, що ранкові заняття забезпечують максимальну користь для метаболізму скелетних м’язів.

“Навантаження в цей час дня насичують клітини великою кількістю кисню і справляють значний омолоджуючий ефект, пише EurekAlert”.

Фізичні вправи стимулюють обмін речовин і покращують метаболізм. Перевага спорту давно відома, проте ідеальний час для занять залишається маловивченим фактором. Нові висновки команда отримала після експериментів з мишами.

Вчені визначили чіткі зміни в метаболізмі гризунів, які відбувалися ввечері, під час відпочинку, а також вранці – в фазі ранньої активності.

Фізичні вправи зранку призвели до кращого засвоєння вуглеводів і кетонових тіл, а також розщеплення жирів і окислювальному розщепленню амінокислот.

«Наші результати чітко вказують, що час доби визначає посилення корисного впливу від фізичних вправ на метаболізм клітин скелетних м’язів», – говорить учений Паоло Сассоне-Корсі.

Висновки мають важливе значення для терапії пацієнтів з метаболічними порушеннями, а також всіх людей, хто хоче отримати максимальну користь від занять спортом.

Джерело: hightech.plus