Через зведену висотку мешканці будинків на Харківській втратили спокій

Мешканці будинків на вулиці Харківській у Сумах говорять, що страждають від сусідства з новобудовою. Після зведення висотки через двір почали їздити машини сусідньої 17-поверхівки, пише Суспільне.

Про проблеми говорять люди, які мешкають на Харківській, 8 — панельній п’ятиповерхівці. Саме тут жив наймолодший український кіборг Сергій Табала з позивним Сєвєр.

Одна з мешканок цього будинку – бабуся кіборга Сєвєра Людмила Шепотько розповідає:

” У нас уже не двір, а ціла проїжджа частина. Побудували величезний будинок — тепер усі сюди їздять. Хоча за планом була дорога, яка проходила повз “Сумсільмаш”.

Вони все це порушили, зробили там собі дендропарк, побудували шашличниці, а ми тут маємо страждати: цілий день — машини. Дихати нічим. Тепер додатково побудувати автостоянку на 57 місць. Значить вони для себе вигоду зробили, а для нас — нічого. Що у нас ні рослинності, ні дитячого майданчика немає”, — додає жінка.


“Нараховували: за пів дня по 400 машин проїжджає. З коляскою не пройти, дітки не можуть ані на велосипеді, ані на самокаті проїхати. Просто не можливо. Тепер майданчика зовсім немає. Ви подивіться: у нас три будинки такі великі, стільки дітей. Дорога убита, все убите. 45 років ніхто нічого не робив. Вони встановили там паркан собі, все огородили. Хоча у них мала бути дорога в зовсім іншому місці. Вони вирішили собі обгородити, а через наш двір їздять. Терпець вже увірвався”, — говорить мешканка будинку Людмила Попова.


“Коли виходиш з будинку, завжди попереджаєш дитину, щоб вона не вибігала. Тому, що їдуть постійно машини, скажімо так, з великою швидкістю. При цьому всьому наші дороги — ті, які з 1973 року ні разу у дворі не ремонтувалися. Вони вже не витримують. Тому, що буквально за місяць-півтора створюються такі величезні ями і ніхто їх не латає. Ми вже звертаємось п’ять-шість років – ні разу ніхто цим не займався”, — зазначає мешканець будинку Юрій Сердика.

Мешканці багатоповерхівки, які їздять через двір Харківської, 8, говорити про проблему не захотіли.

За словами жителів будинків, які скаржаться на транспортний трафік, через їхній двір, за проєктом мала проходити дорога на вулицю Прокоф’єва, для виїзду транспорту 17-поверхівки, але її не зробили. Будинок ввели в експлуатацію в першому кварталі 2017.

Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті Рrostobank, зведенням багатоповерхівки на вул. Фабричній, 11 займалася сумська фірма “БС-Сум”. Згідно з вебресурсом youcontrol, 99% фірми-забудовника належать мешканцям Азербайджану і 1% — сумчанці. Сайт та пошта мають російські домени. Телефони та сайт “БС-Сум” не працюють.

На питання про забудовника та розв’язання транспортної проблеми цих будинків речниця Сумської міськради Ольга Семениста попросила написати запит.

Поділитися в соціальних мережах: