Чи будуть у Сумах вивозити сміття?

На межі банкрутства опинилися підприємства, які спеціалізуються з вивозу сміття у Сумах. Так заявили керівники двох обслуговуючих організацій під час апаратної наради при міському голові. Чого вимагали  і чи будуть надалі у місті вивозити сміття?

Кілька десятків працівників розпочали свій робочий день не з вивозу сміття, а з особистого візиту до міського голови. Разом із своїм керівництвом вони вимагали переглянути тарифи, які не змінювались вже протягом кількох років, а лише тимчасово коригувались.

 «Сервис Ресурс» знаходиться на межі банкрутства. Якщо будемо затягувати процес із розглядом тарифів, то ситуація буде дуже й дуже печальною Люди з підприємства йдуть масово, і ми не можемо якісно обслуговувати машини», – говорить директор ТОВ «Сервіс Ресурс» Роман Міхеєнко.

Про таку ж ситуацію говорять і його колеги. Запевняють, що не мають коштів, аби ремонтувати автомобілі, заправляти їх та платити нормальні зарплати своїм працівникам.

 «У нас заборгованість перед усіма постачальниками запчастин, олій, пального,  резини, машини стоять, немає на чому виїжджати» – каже директор ТОВ «А-Муссон» Олексій Олійник.

Через відсутність коштів компанії не можуть не лише розрахуватися зі своїми боргами, а й придбати необхідні матеріали для роботи та деталі для авто.

Анатолій Маковський, засновник ТОВ «А-Муссон», підтверджує слова колег: «Шини знімаються з машин, переставляються на інші машини, що виходять у рейси, а зранку ситуація повторюється… Кредитів набралися вже за ці два роки, що не переглядалися тарифи. У нас кредитів вже на 9 мільйонів гривень».

Наразі тариф складає близько 10 гривень на людину у місяць, власники ж підприємств говорять про суму у 24 гривні, кажуть вона має покрити всі затрати, аби підприємство було хоча б не збитковим, а ось міський голова Олександр Лисенко не погоджується з таким тарифом та вимагає детальні розрахунки: «Ми віримо тільки розрахункам, цифрам. Я розумію, шо ви хочете підняти людям зарплату, надайте нам будь ласка ті розрахунки».

Працівники обслуговуючих підприємств скаржаться, що їх зарплатня не відповідає складностям такої роботи.

Аби вирішити ситуацію, міський голова прийняв рішення зібрати круглий стіл із представниками обох підприємств, запросив й усіх, хто бажає взяти участь в обговоренні. До чого дійдуть та чи будуть надалі функціонувати у місті підприємства із вивозу сміття? Питання залишається відкритим, ми ж слідкуватимемо за розвитком подій.

Поділитися в соціальних мережах: