Чи обов’язково замінювати старі паспорти на ID-картки?

Офіційних розпоряджень щодо обов’язкової зміни старого паспорта на ID-картку немає. Українське законодавство не визначило кінцевого терміну переходу, тому процедура відмови від старих паспортів у формі книжки необов’язкова. При цьому існують проекти повної заміни внутрішніх паспортів ID-картками.

Старий паспорт ліквідують, якщо громадянин хоче змінити прізвище чи відновити втрачений документ. Реалізувати це можна тільки у тому територіальному відділі Державної міграційної служби, де наявне необхідне обладнання. Заміна паспорта-книжки за бажанням здійснюється за умови, що звертається людина старше 25 чи 45 років. Замість вклеювання нової фотографії громадянин може отримати новий формат паспорту. Видача документу відбувається протягом 30 календарних днів з моменту подання заяви у вигляді анкети.

Будь-яка людина має право відмовитися від заміни свого старого паспорту на нову ID-картку. Замінити фотографію у паспорті-книжці, отримати паспорт нового формату чи замінити старий на новий можна лише за місцем реєстрації проживання. Це може бути територіальний підрозділ ДМС або сервісний центр. Справка про прописку видається окремо від ID-картки. Дані про місце проживання особи вносять до реєстру територіальної громади, однак, оскільки територіальні підрозділи технічно не мають зв’язку, то зчитувати дані про реєстрацію з картки неможливо.

Розрахункові реквізити можна знайти на офіційному сайті ДМС. Оплата адміністративного збору таким чином дозволяє уникнути посередництва та корупційних схем. Будь-які додаткові доплати є незаконними. Зокрема, процедура заміни фотографії у паспорті-книжці є абсолютно безкоштовною. Вона повинна здійснюватися протягом 5 робочих днів. Адміністративний збір за оформлення ID-картки у 2018 році складає 279 гривень, відповідно до прискореної процедури (протягом 10 днів) – 366 гривень.

Джерело: narodna-pravda.ua

Поділитися в соціальних мережах: