Чому перенесли дату святкувань у Білопіллі та кому це не сподобалося

На сесії Білопільської міської ради, яка відбулася 28 листопада, одним з питань стало перенесення святкування Дня Білопілля.

Питання щодо перенесення дати святкування дня міста Білопілля з 3 на 21 вересня викликало серед депутатів найжвавіше обговорення. Як зазначив мер Юрій Зарко, історично правильно відзначення цього свята саме 21 вересня. Як відомо, саме цього дня християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці, а перша церква, яка була збудована у Білопіллі, отримала найменування саме цього свята. Тож, престольне свято нашого міста припадає саме на 21 вересня.

“До того ж, – зазначає Юрій Зарко, – я вважаю неетичним влаштовувати гуляння у День пам’яті. Я наголошую, що покладання квітів, мітинг та вшанування загиблих у Другій світовій війні, як і зазвичай, проходитиме 3 вересня”.

Однак, це, здавалося б, просте питання викликало жваве обговорення серед депутатів, адже, як виявилося, саме 21 вересня Іскрисківщинська громада відзначає День села.

“Сьогодні я хочу передати вам думку наших мешканців, – розпочала промову депутат від Іскрисківщинської громади Оксана Бихова. – Ми вважаємо, що проведення Дня міста Білопілля саме 21 вересня є недоречним, і ми – проти! Наше село вже кілька років відзначає день села цього дня. Багато іскрисківщинців мешкають у Білопіллі, але на день малої батьківщини ми збираємося всі разом й відпочиваємо, гуляємо, спілкуємося”.

Депутатка висловила свої хвилювання з приводу відзначення обох свят в один день. Та, не дивлячись на обурення іскрисківщинців, депутатський корпус своєю більшістю все ж затвердив перенесення Дня міста на 21 вересня.

Депутати також нагадали, що престольне свято в Іскрисківщині припадає на День святої Варвари (17 грудня), і якщо жителям території не принципово відзначати день села на престол, то вони можуть з легкістю обрати будь-яку іншу дату. Для білопільців же принципово відзначати своє свято саме у День Пресвятої Богородиці, адже саме вона – покровителька цього міста, повідомляє bilopillia.city.

 

Поділитися в соціальних мережах: