Чому селянське молоко не відповідає європейським стандартам?

Нові вимоги до молока та молочних продуктів, які вступили у дію в Україні з 12 липня, відповідають європейським стандартам, заявив Українському радіо в програмі “Сьогодні.Вдень” голова Національної асоціації молочників України Василь Бондаренко.

“Нові вимоги до молока та молочної продукції практично відповідають європейським. Не всі, звісно, дещо ще треба доопрацювати. Проте щодо якості безпеки, вона збільшилась значно, тепер ми матимемо молоко екстра-класу. Але для того, щоб нормативи, які встановила держава, виконувались, треба подальша підтримка держави”, — сказав Василь Бондаренко.

Він звернув увагу, що тут йдеться про молоко від юридичних осіб-фермерів:

“Молоко з приватного сектору йде іншим гатунком, там величезні проблеми. Перш за все, населенню, яке має корів і хоче продавати молоко, потрібно закупити охолоджувачі, доїльні установки та інше”.

Як стверджує Василь Бондаренко, основна проблема української молочної продукції — якість сировини:

“Якщо молоко не охолоджується, воно може бути використане лише для виготовлення масла, сухого молока і т. д. Проте на сьогодні фермерам немає чого ображатись: молоко, яке приймається від юридичних осіб, приймається за практично європейськими цінами. А загалом, якщо порахувати вміст жирів та білків в молочній продукції, українські ціни вищі за європейські”.

Що стосується цін для населення, за словами Бондаренка, на сьогодні вони не міняються:

“Останні місяці ціни на молоко навіть знизилися: від господарств молоко приймається за ціною 9-9.40 гривень з ПДВ, від населення — близько 5 гривень. І, наголошу, якби молоко від них охолоджувалось — ціна теж була б 9 гривень”.

Експерт звернув увагу, що Україна постачає молочну продукцію в 104 країни, але це, здебільшого, сухе молоко:

“Наша ціна дорожча, ніж європейська. Тому ми імпортуємо, наприклад, сири, бо тоді ціни нижчі”.

Нагадаємо, в Україні з 12 липня набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства “Про затвердження нових вимог до безпеки молока і молочних продукцій”.

Як повідомляється, цей документ покликаний  уніфікувати українські та європейські вимоги до молока і молочних продуктів, врегулювати значення основних мікробіологічних показників, адаптувати технологічні вимоги до сучасних реалій і скасувати застарілі норми в цій сфері.

Джерело: ukr.radio