Чому сумські друковані ЗМІ не видаються українською мовою?

На публічній консультації, що відбулася в Сумах  10 липня, говорили про те, як допомогти місцевим засобам масової інформації стати україномовними. На захід запрошували представників друкованих ЗМІ, але редактори не прийшли обговорити мовну проблему.

Наталія Орлова – представник громадської організації «Центр UA» особисто поспілкувалася з головним редакторами газетних видань Сум, зокрема таких, як «Данкор», «Ваш Шанс» і «Панорама», та запрошувала долучитися до публічної консультації.

Так, у ході особистих розмов на питання: «Чому видання публікуються російською мовою?» головні редактори відповіли, «що не бажають втратити своїх читачів – людей, які читають російською мовою».

«Євген Положій, головний редактор газети «Панорама» підтримує заплановані курси української мови і пропонує безкоштовно надати рекламу у своєму виданні», — зазначила Наталія Орлова.

Учасники заходу запропонували місцевим ЗМІ почати використовувати українську мову хоча б на сайтах. Таким чином вони можуть поступово привчати своїх читачів до змін.

А поки сайти сумських газет виглядають ось так: 

Джерело: sumypost.com

 

Поділитися в соціальних мережах: