«Чужих дітей не буває», або що чекає неплатників аліментів

Питання стягнення аліментів в рамках реалізацї першого пакету закону «Чужих дітей не буває» обговорили на пре­с-конференції з начальником управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Сумській області Едуардом Молодцовим.

Уже півроку державними виконавцями запроваджуються нові методи роботи по стягненню аліментних зобов’язань передбачених законом «Чужих дітей не буває» (набрав чинності 6.02.2018). За цей час змінився підхід до виконання рішень цієї категорії та змінилася правосвідомість як державних виконавців, так і громадян в цілому.

«Як показує час, закон працює і вже має позитивні наслідки. Це відкриття Міністерством юстиції першого реєстру боржників платників аліментів, так звана «Дошка ганьби», що в свою чергу позбавляє боржника можливості  реєстрації та перереєстрації  майна. Він навіть позбавлений права відкрити рахунок в банку»,говорить Едуард Молодцов.

На сьогодні, по всій області функціонують штаби по моніторингу та контролю за виконанням рішень сплати аліментів. Майже 2 000 боржників, що мали заборгованість по аліментам більше 6 місяців, тимчасово обмежені державними виконавцями у таких правах:

– Право виїзду за кордон;

– Право керування транспортним засобом;

– Право на полювання;

– Право на користування зброєю.

Едуард Молодцов зазначив, що особливим методом впливу на боржника є притягнення його до адміністративної відповідальності шляхом застосування суспільно-корисних робіт.

Зазначимо, що 3 липня, за ініціативи Міністерства юстиції, Верховна Рада прийняла другий пакет закону «Чужих дітей не буває», який набере чинності 29 серпня. Основними нововведеннями будуть:

– збільшення мінімального розміру аліментів;

– застосування фінансових санкцій до неплатників аліментів, котрі мають заборгованість більше ніж 1, 2 та 3 роки;

– звільнення дітей від утримання непрацездатних батьків, які не  сплачували аліменти більше 3 років;

– збільшення розміру суспільно корисних робіт (з 240 до 460 годин).

А також  той з батьків, за яким судом визнано місце проживання дитини, може самостійно вирішувати питання виїзду його за кордон строком не більше одного місяця.

Галіна Корявко

 

Поділитися в соціальних мережах: