Чи штрафуватимуть водіїв за відсутність масок і рукавиць?

Після введення надзвичайної ситуації в Україні з’явилося більше дезінформації в соціальних мережах. Так, у Вайбері було розіслано повідомлення про те, що «на всіх виїздах з міста облаштують блокпости, які перевірятимуть наявність масок, рукавиць у водіїв». Разом з «По той бік новин» розповідаємо вам, чому ця інформація є маніпулятивною.

25 березня Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації по всій території країни. Режим не обмежує конституційні права громадян; він спрямований на об’єднання зусиль для подолання загрози (зокрема, йдеться про зусилля відповідних органів). Так, до складу карантинних пунктів входитимуть не лише представники поліції, а й працівники ДСНС, Нацгвардії, медичного персоналу.

Під час надзвичайного стану посилено працюють влада і служби соціального захисту. Надзвичайна ситуація в Україні не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців. Тому їздити власним авто дозволяється, є лиш обмеження на користування громадським транспортом.

Зміни, які відбудуться: посилення охорони  лікарень та місць обсервації, громадського порядку, інформування громадян, дезінфекції об’єктів та територій, санітарно-гігієнічних протиепідемічних заходів тощо

Рішення щодо блокпостів приймають відповідні регіональні комісії. На Сумщині рішення про пропускні пункти прийняв міськвиконком, з правилами в’їзду-виїзду можна ознайомитись за посиланням.

На пропускних пунктах поліція здійснює інформування та роз’яснення в межах компетенції щодо карантинних заходів та контролює перевезення пасажирів. Також, працівники  забезпечують безпеку дорожнього руху та охорону публічної безпеки й порядку.

Патрульна поліція прокоментувала, що поліцейські не притягуватимуть водіїв за відсутність дезінфікуючих засобів в автомобілі: це особиста відповідальність кожної людини, так само, як і наявність засобів індивідуального захисту.

Марина Тищенко

Поділитися в соціальних мережах: