Чий ставок? Баталії довкола водосховища у Боромлі

Ще кілька років тому біля боромлянського водосховища була чудова зона відпочинку – чистий пляж, майже прозора вода та гарні краєвиди. Але все змінилось після того, як ставок орендував приватний підприємець з  обласного центру: тепер все огороджено дерев’яним парканом, по пляжу бігають гуси, а за риболовлю вимагають заплатити 500 грн з кожного рибалки. 

Місцеві жителі занепокоєні станом водосховища на річці Лисиця, що поблизу села Боромля. У 2018 році ставок передали в оренду приватному підприємцю для проведення очищення води. У рамках природньої меліорації до водойми запустили рибу, а також почали розводити гусей, через що на ставку знищено пляж, куди за кошти сільради завозили пісок та впорядковували територію.

Голова Боромлянської ОТГ Василь Романіка розповідає, що передача водної ділянки в оренду відбулась без участі сільської ради.

“Те водосховище офіційно ніхто не орендував. Але знайшлися люди, які вчинили по-хитрому, оформивши відповідні документи для роботи на ньому під грамотним терміном “біомеліорація”. Щоби люди розуміли, у одного з підприємців Сум є відповідний договір з міжрайонним управлінням водного господарства (на балансі якого перебуває той водний об`єкт) на проведення біомеліораційних робіт. Простіше кажучи, шляхом запуску риби вони начебто очищають наше водосховище. Цей документ датується квітнем 2018 року. Наша сільська рада не має до нього ніякого відношення. Усе робилося, так би мовити, за нашими спинами,” – пояснює сільський голова.

Як вважають мешканці, під видом очищення орендар хоче банально заробити грошей. Біля водойми встановили оголошення, за яким, для того, щоб один день порибалити, необхідно заплатити 500 грн, при цьому виловити можна не більше 3 кг риби.

Підприємець Віталій Заставенко, який проводить тут очищення, каже, що плату за риболовлю встановив самостійно, виходячи з того, скільки коштів вклав у зариблення.

Селяни вкрай незадоволені таким станом речей, вони зверталися до поліції та прокуратури, втім, якоїсь реакції правоохоронців поки що не дочекалися.

Речниця прокурора області Наталі Науменко говорить, що звернення боромлянського селищного голови до прокуратури перенаправили до Державної екологічної служби.

У Державній екологічний службі нашій журналістці відповіли, що, згідно з законом, лист сільського голови чи прокурора не є підставою для позапланової перевірки. Таке звернення мають написати громадяни та надіслати до інспекції. Пресслужба Держекослужби вже надавала схожу інформацію місцевим журналістам, які обіцяли скоординувати громаду, але відповідного листа від громадян вона (пресслужба – ред.) так і не отримала.