Чинний міський голова Сум Олександр Лисенко має намір вдруге стати очільником міста

“Капітан Лінійка”, “Сумський спайдермен”… У різні роки його називали по різному. Олександр Лисенко, чинний міський голова Сум, сьогодні, 16 вересня, повідомив, що має намір йти на посаду вдруге. Чим запам’ятався сумчанам Лисенко та з якою програмою планує знову зайти у міську раду? 

Олександр Лисенко народився у Москві в родині військовослужбовця. У 1984 переїхав у місто Суми, де через 4 роки отримав срібну медаль разом з атестатом про середню освіту. Закінчив Донецьке вище військово-політичне училище з червоним дипломом, пізніше Сумський державний університет за спеціальністю “менеджер організацій”.

Своє політичне життя Олександр Миколайович почав у політичній партії “Батьківщина”, з 2011-го року і донедавна був головою цієї політичної організації у Сумській області.

У лютому 2014-го, коли Геннадій Мінаєв за власним бажанням пішов з посади міського голови, Лисенко як лідер сумського майдану став виконуючим обов’язки. Вперше його обрали міським головою у травні 2014 року, а на місцевих виборах 2015 року переобрали.

За першої каденції Олександр Миколайович дав 93 обіцянки, з них виконав – 35, провалив – 9, а ще 49 має час до кінця жовтня, щоб реалізувати. Портал “Слово і Діло”, який слідкує за словами українських міських голів, визначив, що Лисенко посідає 16-те місце з 19-ти у номінації “Відповідальність“.

Серед виконаних обіцянок Олександра Лисенка: розробка Стратегії розвитку міста до 2030 року, щорічне надання фіксованої підтримки сумським школам, будівництво першого хоспісу для догляду за хворими людьми, завершення ремонтних робіт по вул. Володимирській у 2019 році.

Не виконав очільник міста такі проблемні питання на посаді: ліфти у місті досі обслуговують різні компанії, не проведений ремонт свердловин на Токарівському водозаборі, Альтанку так і не відремонтували (хоч гроші виділили), щорічно закуповувати по 10 тролейбусів не вдалось, та й інклюзивно-ресурсний центр №1 досі не працює.

Болючим питанням для сумчан залишається і “Романтика“, на яку неодноразово виділялись кошти з міського бюджету. Досі там не проводять жодних заходів, а східці за будівлею час від часу засмічують неохайні місцеві жителі.

У деяких обіцянок ще не сплив термін виконання, але навряд керманич міста встигне їх виконати до кінця своєї каденції. Так, наприклад, будування сміттєпереробного заводу не почалося. Вчора, 15 вересня, депутати лиш надали дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво.

Олександр Лисенко запам’ятався Україні у 2019 році скандалом з випискою грошових заохочень. Він понад пів року виписував собі премії в розмірі від 65% до 270% від суми окладу. А роком раніше, у 2018-му,  суд визнав Лисенка винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, але не наклав на нього стягнень у зв’язку із закінченням передбачених законодавством строків.

На місцевих виборах 2020-го року Лисенко йде від політичної партії “Батьківщина” з новою програмою, у якій обіцяє відновити історичний центр міста (цікаво, що до липня 2020 за парканом на Сотні була пуста ділянка і лиш перед виборами там почали будівництво), реалізувати програму благоустрою сіл-супутників. У планах мера  — забезпечити умови для функціонування індустріального парку, створити сталий центр підтримки бізнесу, а також програму для залучення  внутрішніх та іноземних інвестицій. Він обіцяє розчистити русла сумських річок, облаштувати береги і набережні (адже офіційно пляжів у м. Суми немає),  реконструювати парки.

“Все  це ми будемо робити спільно. Безперечно, ми також завершимо ремонт доріг, комунікацій, ліфтів, облаштування прибудинкових територій.  Ініціативи сумчан – наш план дій!  Впевнений, що разом ми зможемо досягти високих результатів. Наша команда має потенціал, професіоналізм і бажання працювати. Разом — до перемоги!” – оголосив під час урочистої промови біля Альтанки Олександр Лисенко.

Вірити чи не довіряти Олександру Лисенку, вирішувати вам. Для того, щоб підтримати чинного міського голову чи, навпаки, проголосувати проти цього кандидата, приходьте на виборчі дільниці за своєю адресою 25 жовтня 2020 року.

Марина Тищенко

Поділитися в соціальних мережах: