Дебати навколо «Еспланади»

Комісія та учасники обговорення стосовно розбудови мікрорайону «Еспланада» збираються не вперше, але кожного разу не можуть дійти остаточної згоди. Цього разу увагу загострили на складі комісії. Вона розподілилась на два табори: ті, хто проти і стверджують, що Еспланада створена без дотримання архітектурних вимог, і ті, хто підтримують забудовника. Останніх звинувачують у тому, що вони — працівники Сумбуду, тому й зацікавлені у проекті. Однак ці учасники комісії вже придбали квартири у Сумбудівських будинках і самі собі шкодити не збираються.

5a93cdfc47e4a_espl1

Забудовники впевнені: «Еспланада» аж ніяк не на руку місцевим підприємцям, адже земля – доволі прибуткова. До того ж, вона у їх аренді.

Бурхливе обговорення викликала й назва проекту. «Є район «Еспланада» — це не ми його так назвали, назва ця  — ще з часів Лушпи. Назвати можна, в принципі, як завгодно – Сонячний мікрорайон, Озерний… У цьому випадку – Еспланада»5a93cd44aa5d3_espl3

Під час обговорення не обійшлося без курйозів: деякі учасники поводились абсурдно — кричали та навіть читали божі проповіді.5a93ce8ee9238_espl2

Врешті-решт засідання знову вирішили перенести та запропонували обрати нових членів комісії, аби у її складі не було зацікавлених осіб.

Довідково: Саму еспланаду запланували ще у 70-тих роках минулого століття. Відповідно до Генплану того часу, еспланада повинна була стати плавним переходом від історичної частини міста до сучасного центру. Вона йшла б від обласної бібліотеки до місця, де зараз знаходиться Зарічна райадміністрація. Там планували звести великий діловий центр з підземною стоянкою, громадські та житлові будівлі. Тепер «еспланадою» називають район можливої ??забудови.

 

Поділитися в соціальних мережах: