Дефіцит вітаміну В12 підвищує ризик інфікування організму

Вчені виявили прямий взаємозв’язок між низьким рівнем вітаміну В12 і підвищеною вразливістю організму. Висновок також відкриває нові можливості для лікування раку.

Дослідники з Університету Райса (США) вперше виявили прямий взаємозв’язок між дієтою з низьким вмістом вітаміну В12 і підвищеним ризиком інфікування. Експерименти на хробаках показали, що недостатня кількість В12 шкодить здоров’ю на клітинному рівні, пошкоджує мітохондрії.

Команда проводила досліди на круглих червах (C. elegans), оскільки вони не можуть самостійно виробляти вітамін і змушені отримувати все необхідне тільки з раціону. Щоб простежити взаємозв’язок, вчені спостерігали за двома популяціями черв’яків: одні отримували з їжі достатню кількість вітаміну, а інші – зовсім мало.

“Повноцінний раціон збільшував стійкість до різних факторів стресу – впливу патогенів, вільних радикалів, а також підвищенню температурного режиму”.

Дефіцит В12 зменшував здатність хробаків метаболізувати амінокислоти, що призводило до токсичного накопичення частково перероблених побічних продуктів, які пошкоджували мітохондрії клітин, пояснюють автори.

Отримані результати допоможуть у боротьбі з раком. Автори вважають, що можна використовувати подібний механізм, щоб пошкодити мітохондрії злоякісних клітин. Гіпотезу вони планують перевірити в майбутніх дослідженнях.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: