Демонтаж всього старого і встановлення нового: в Сумах триває оновлення медичних закладів

У медичних закладах Сум тривають роботи по капітальному ремонту приміщень, модернізації лікувального обладнання та утепленням корпусів. Про те, що вже встигли зробити, та що планують реалізувати найближчим часом, розповіли на брифінгу.

Так, в отоларингологічному відділенні дитячої лікарні Святої Зінаїди замінили сантехніку, облицювали стіни й підлогу керамічною плиткою, замінили вікна й двері, переробили мережі електропостачання, відремонтували палати, маніпуляційні  та закупили сучасне діагностичне і лікувальне обладнання.

«Відділення укомплектовано майже на 100%. Це сучасне відділення, яке допомагає маленьким жителям міста лікувати хвороби. Наше обладнання на такому рівні, що ми можемо лікувати мешканців з 4 районів Сумського госпітального округу. Тут є хірургічний мікроскоп, проводяться оперативні втручання з новітнім анестезіологічним обладнанням, є наркозно-дихальна апаратура, також закуплене ендоскопічне обладнання. Лишилося зробити лише утеплення корпусу. Його ми плануємо провести наприкінці року. А в наступному місяці утеплюватимемо будівлю, де знаходиться реанімація», – розповів Олександр Ємець, директор лікарні.

Загальна сума, витрачена на капітальний ремонт відділення становить близько 1,5 млн. грн. Їх виділили з міського бюджету. А на утеплення  всього корпусу планують витратити близько 1 мільйона євро. Частину коштів надасть фінансова корпорація NEFCO (з нею співпрацює міськрада), частина надійде з міського бюджету.

«Ми готові все віддати, аби дитина не відчувала болю, щоб вона була здорова. Я вам дуже дякую, і не тільки від себе, а й від депутатського корпусу й від всіх батьків міста. А ми далі допомагатимемо вам, аби такі сучасні умови були, і наступний наш з вами крок – це операційне відділення», – подякував лікарям Олександр Лисенко, міський голова Сум.

Триває капітальний ремонт першого поверху в акушерському корпусі пологового будинку Пресвятої Діви Марії, де по завершенню робіт відкриють післяпологове відділення з комфортабельними одно- та двомісними палатами з власними санвузлами. Цей корпус не ремонтували з 1963 року.

Наразі триває демонтаж всього старого і встановлення нового. Планують,  крім ремонту приміщень, встановити нові вікна та двері.

Ремонт почали минулого тижня, закінчити планують за півтора місяці.  Орієнтовно на це витратять 1,5 млн. гривень.

«Комплексна програма «Охорона здоров’я» підтримується і буде підтримуватися міською владою надалі. Адже здоров’я людини та комфортні умови лікування – для нас це головне. Тому зараз тривають ремонти в 1 і 4 лікарні, плануємо ремонт у 5-й. В лікарні Святої Зінаїди лишилося лише утеплення. Ми робимо все це не тільки за рахунок міського бюджету, а й за рахунок грантових програм, де ми стали переможцями. У цьому році фінансування по самій програмі десь 19 млн. по капвидаткам. З них 6 млн. йде по капітальному ремонту, а інша сума йде на обладнання. І по управлінню капітального будівництва, виділено  9 млн. гривень на капітальний ремонт всіх сумських лікарень», – розповів очільник міста.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: