День української писемності та мови: як відзначає Сумщина

Сьогодні Сумщина, як і вся Україна, долучилася до відзначення Дня української писемності та мови.

Традиційно студенти, школярі Сумщини і всі охочі об 11:00 написали 18-й радіодиктант національної єдності. Цьогоріч він пройшов під гаслом #пишеморазом. Незмінний автор тексту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, прочитав диктант під назвою «Крила України».

Після цього в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна відбулося урочисте відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. На ньому зібралися переможці обласних й районних етапів конкурсу та вчителі, які їх навчали. Перед урочистою частиною відкриття на другому поверсі театру відбулася виставка українського мистецтва; працювала фотозона, де бажаючі фотографувалися з україночками. І доки дорослі фотографувалися, діти вправлялися у мистецтві писанкарства, вишивання, малювання з елементами петриківського розпису та штампування.

На першому поверсі дизайн-студія «ART’elь moda» презентувала колекцію одягу з родзинкою Слобожанщини — кролевецькими рушниками. Піснями та танцями вітали учасників конкурсу, викладачів, науковців, студентів, батьків та високоповажних гостей, серед яких і голова журі конкурсу, директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко.

З вітальним словом до присутніх у залі звернувся голова Сумської ОДА Микола Клочко. Він нагородив подяками кращих викладачів Сумщини.

На урочисте відкриття конкурсу імені Петра Яцика завітав й заступник міністра освіти і науки України Роман Греба.

«Сьогодні в Сумах відбувається відкриття ХІХ Міжнародного мовного конкурсу, він проводиться як в Україні, так і в усьому світі. Нам приємно, що до нього долучаються не тільки мешканці нашої держави, а й українська діаспора по всьому світу. Знаково, що конкурс відбувається саме на Сумщині, адже вона є центром культури України», — говорить заступник міністра.

Він також привітав присутніх зі святом та нагородив нагрудним знаком відмінника освіти України Вікторію Безпалу, учителя Великочернеччинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Закриття конкурсу відбудеться в Києві, в академічному драматичному театрі імені Івана Франка. У ньому візьмуть участь і представники Сумщини.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: