Депутат облради Войтенко насварив міську владу за стан ліфтів

Депутат Сумської облради від Опозиційного блоку занепокоєний станом ліфтового господарства в місті. Аби не трапилося лиха, закликає владу відреагувати на ситуацію, а правоохоронні органи – притягнути до відповідальності осіб, які своєю бездіяльністю довели ліфтове господарство до критичного стану. «Нині 757 ліфтів, які перебувають на балансі КП «Сумижитло», вже відпрацювали свій граничний нормативний термін експлуатації — 25 років.

Крім того у більшості підйомників відсутня документація постійного обов’язкового зберігання, у тому числі паспорти, в яких не фіксується інформація про виконані роботи, а також на більшості ліфтів несправний або повністю відсутній зв’язок з диспетчером. А при наявності цих та інших порушень експлуатація підйомників взагалі заборонена», — підкреслив Микола Войтенко.

На його переконання, причиною такої ситуації став неналежний контроль виконавчих органів та посадових осіб міськради за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг, а також неналежний рівень проведення поточного ремонту, недостатність коштів, що виділялися на капітальний ремонт, модернізацію, заміну підйомників та можливе розкрадання фінансових ресурсів посадовими особами міськради, а також порушенням правил експлуатації самими обслуговуючими підприємствами.

«Є реальна загроза виникнення надзвичайних ситуацій під час незаконної експлуатації ліфтів, травмування та навіть загибель людей. Крім того масова зупинка людей може викликати соціальну напругу в місті, невдоволення людей бездіяльністю міської влади, державних та правоохоронних органів», — наголосив депутат Опозиційного блоку. Микола Войтенко закликав міську владу відреагувати на цю ситуацію, забезпечивши недопущення незаконної експлуатації ліфтів, а також притягнути до відповідальності осіб, через яких і склалася така ситуація з ліфтовим господарством у Сумах.

Поділитися в соціальних мережах: