Депутати Сумської ради проти монетизації пільг на проїзд

Нещодавно на сесії обласної ради 46 депутатів підтримали звернення до Кабінету Міністрів України з проханням скасувати постанову про монетизацію пільг на проїзд.

На думку обласних парламентарів, положення постанови №197, яка регламентує монетизацію пільг на проїзд, призводить до обмеження пільг особам, які мають право на безкоштовний проїзд відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також суперечать іншим нормам діючого законодавства. Постановою №197 порушуються норми статті 22 Конституції України, яка передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а також статті 24 Конституції України, згідно з якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Депутати облради вважають, що монетизація пільг на проїзд може бути вигідною для жителів сільської місцевості, які громадським транспортом не користуються або користуються дуже мало.

Виходячи з перерахованого вище, депутати Сумської облради просять Кабмін скасувати постанову від 14 березня 2018 №197 або привести її у відповідність до норм Конституції України, Законів України та інших нормативно-правових актів.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: