Держслужбовців відбиратимуть за новими правилами

Уряд ухвалив рішення, яким вдосконалив процедуру відбору посадовців категорії «А» та фахівців з питань реформ. Як зазначив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, ці зміни дозволять зробити конкурс більш прозорим та коротким. Найважливіші з них: автоматизація перевірки професійних знань, зменшення кількості етапів, зменшення прохідного бала, мотиваційна анкета та удосконалення перевірки знання іноземних мов.

Ці зміни засновані на аналізі чинної конкурсної процедури.

«Ми детально аналізували конкурси, які проходять на нові посади в міністерствах з вересня минулого року. Окремі учасники говорили, що чинні держслужбовці мають своєрідну «фору», що відчувається під час перевірки знань профільного законодавства. Ми мінімізували людський чинник: з набранням чинності ухвалених сьогодні змін (через місяць) ця перевірка буде проходити у формі комп’ютерного тестування. Перелік тестових питань буде опубліковано завчасно на порталі вакансій career.gov.ua. Він матиме не менш ніж 100 питань на знання не більш ніж 5 нормативно-правових актів. Під час тестування комп’ютер обере для кожного кандидата 25 завдань з цього переліку», — пояснив Олександр Саєнко.

Крім того, зазначені зміни спрощують участь у конкурсі: від тестування до співбесіди успішний конкурсант має здійснити максимум 4 візити до органу, в якому проходить конкурс. «Це особливо важливо для кандидатів з регіонів», — зазначив Міністр.

«Це важливий крок для залучення на державну службу кращих з кращих. На порталі career.gov.uaз’являються нові вакансії. І нехай переможе сильніший», — підсумував Олександр Саєнко на своїй сторінці у Facebook.

Ухвалені зміни набирають чинності за місяць після опублікування постанови.

Джерело: kmu.gov.uai

Поділитися в соціальних мережах: